Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu gösteri kaçmaz

İzmir'in tanınmış iş kadınları"Yağmur Çocuklar Projesi" kapsamında 24 Ocak Perşembe Adnan Saygun'da yapılacak etkinlikte 11 otistik çocukla dans edecek

Giriş Tarihi: 15.1.2013
Kadın Meclis Üyeleri Derneği'nin (KAMED) 'Yağmur Çocuklar Projesi' kapsamında İzmir'in önde gelen 11 kadını, 11otistik çocukla tango yapacak. Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde 24 Ocak'ta düzenlenecek etkinlikle ilgili olarak kadınlar otistik gençlerle İzmir Kültür Sanat Eğitim Vakfı merkezinde provalara başladı. İzmir iş dünyasının önde gelen kadınları KAMED Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Akın, İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, Proje Yürütme Kurulu Başkanı Gülnur Vural, Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yeşim Veryeri, Seyrek Belediyesi eski Başkanı Nurgül Uçar, Sabah Gazetesi-Egeli Sabah Yazarı Berrin Birer, Koruncuk Diş Hekimi Oya Ağca, EGİAD Yayın Komitesi Üyesi İrem Pehlivanoğlu, Melis Barçın ve İç Mimar Defne Atakan otistik gençlerle dans edecek.

"DİKKATİ ÇEKECEĞİZ"
KAMED Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Akın, otizme dikkat çekmek ve daha çok ailenin çocuklarına eğitim görmesi için imkan sağlamak amacıyla başlattıkları "Yağmur Çocuklar Projesi" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini ifade etti. Akın, 24 Ocak'taki gecede birbirinden farklı gösterileri otistik çocuklarla birlikte sahneleyeceklerini belirterek, geceden elde edilecek gelirlerin Anadolu Otizm Eğitim ve Mücadele Vakfı, Konak Moris Bencuya Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'ne bağışlanacağını açıkladı. Akın şöyle konuştu:

"TANGO YAPACAĞIZ"
"Gecenin bir öyküsü olacak. Gecenin librettosunu Yılmaz Karakoyunlu yazacak. Gecenin prodüktörlüğünü de İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçısı Kenan Gökkaya yapacak. Ulvi Puğ da bize bu konuda destek verecek. Gecede bir tango gösterisi olacak. Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'ndeki öğrencileri ile birlikte 11 kadın ve 11 otistik çocuk birlikte tango yapacağız. Tango için ben, Gülnur Vural, Filiz Sarper, Yeşim Veryeri, Berrin Birer, Oya Ağca, İrem Pehlivanoğlu, Melis Barçın, Defne Atakan, Nurgül Uçar ve Seda Kaya sahneye çıkacağız. Gecede otistik çocuklardan oluşan 11 kişilik mehter takımı, 8 kişilik ritm grubu olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu gösteri kaçmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN