Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mücevher zirvesi

JEWEX 2013 5. Alyans, Altın, Mücevher, Gümüş Takı ve Saat Fuarı, İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda "Homeros Mücevher Tasarım Yarışması" defilesi ile kapılarını açtı

Türk ve Dünya mücevher sektörünü bir araya getiren "JEWEX 2013 5. Alyans, Altın, Mücevher, Gümüş Takı ve Saat Fuarı" İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda kapılarını açtı. "Homeros Mücevher Tasarım Yarışması" defilesinin renkli görüntüleriyle başlayan fuar 4 Şubat 2013'e kadar sürecek. Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer'in ev sahipliği yaptığı açılışa; İzmir Vali Yardımcısı Ardahan Totuk, İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Tunçağ, İZFAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Şakir Örs, İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Kuyumcular Odası Başkanı Yılmaz Uça, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ve Türk Eknomi Bankası (TEB) Kobilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz katıldı. İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Yılmaz Uça fuarın 5 yıl önce dünyaya gelen bir bebek olduğuna dikkat çekerken artık yürüyen bir çocuk olduğunu ifade etti. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ise kuyumculuk sektöründe Türkiye'nin Avrupa'da birinci dünyada da beşinci sırada yer aldığına dikkat çekerek, kurum olarak fuarın her zaman desteklendiğini ve aynı zamanda her isteklerine karşılık verdiklerini belirtti.

YARIŞMA SONUÇLANDI
Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer de, JEWEX'in Türk kuyumculuk endüstrisinin üretim ve hizmet kalitesinin doğru okunduğu marka bir barkod haline geldiğini söyledi. Bu arada JEWEX 2013 Alyans, Altın Mücevher Gümüş Takı ve Saat Fuarı'nda geleneksel hale gelen Homeros Mücevher Tasarım Yarışması defilesi gerçekleşti. "Ege Üçlemesi" ve "Ege Rüyası" temalarından oluşan iki kategoride finale kalan 12 tasarıyı yarışma sponsoru Karakaş Atlantis Kuyumculuk takıya dönüştürdü. Takılar Akif Örük'ün koreografisini yaptığı defilede ilk kez görücüye çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mücevher zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN