Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstinyePark Projesi yatırımcısı yoruldu

Üçkuyular pazaryeri alanına kurulacak İstinyePark Projesi'nde yaşanan gecikme, yatırımcıyı isyan ettirdi. Orjin Grup Başkanı Zafer Yıldırım, "Beklemekten bıktık, vazgeçebiliriz" dedi

Giriş Tarihi: 20.2.2013
İzmir'de üç ilçenin birleşim noktasındaki Üçkuyular pazaryeri alanına Doğuş Holding ve Orjin Grup ortaklığında kurulmak istenen İstinyePark Projesi'nde yaşanan gecikmeler, yatırımcıların tepkisine neden oldu.. Alışveriş merkezi (AVM) kurmak istedikleri arazide Konak, Karabağlar ve Balçova belediyelerine ait bölümlerle ilgili mülkiyet sürecinin 2 yılı aşması ve vergi dairesi binasının bir türlü taşınmamasından yakınan Orjin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, "Beklemekten bıktık, projeden tamamen vazgeçebiliriz" dedi.

"OLACAKSA OLUR"
Üçkuyular pazaryerinin bulunduğu alana İstanbul'un en büyük AVM'lerinden olan İstinyePark'ın benzerinin yapılacağının açıklanması, kentte ve bölgede çok büyük heyecan yaratırken projedeki gecikmeler yatırımcıların tepkisine neden oluyor. EXPO 2020 alanı İnciraltı'na yakınlığı ile cazibesini arttıran projeyi başlatmak için uğraşan Orjin Group Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, "Oraya vereceğimiz enerjiyi başka yere versek daha farklı sonuç alırdık" dedi.

"ENERJİMİZ TÜKENDİ"
Yıldırım, "Projede ilk adım ne zaman atılır" sorusuna da, şaşırtıcı bir yanıt verdi. "Orada hiç bir şey belli olmaz. Projede adım bile atılmayabilir" diyerek yatırımdan vazgeçebilecekleri sinyalini veren Yıldırım, "İzmir'de işler çok zor gelişiyor. Belki de tamamen vazgeçeceğiz. Orada sadece arsa sorunu yok. Orada bir türlü kaldırılmayan vergi dairesi ve özel mülkler var... Ne yazık ki bu konuda destek göremiyoruz. Bütün enerjimiz bitti. Doğuş Grubu arazi ile ilgili süreci takip ediyor. Arsa konusu netleştikten sonra yatırımı yapar mıyız, yapmaz mıyız değerlendireceğiz" dedi.

"YİNE DESTEĞE HAZIRIZ"
Konak Belediye Başkanı Tartan, "Bizim Karabağlar Belediyesi ile ortak bir arsamız vardı, sıtışı yapıldı. Biz Konak Belediyesi olarak bu tür yatırımlarda elimizden gelen desteği gösteriyoruz"diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstinyePark Projesi yatırımcısı yoruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN