Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Farkı görüp ikna olacaklar

AK Parti Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "İstanbul'da, Ankara'da yapılanları sürekli görüyoruz. Buraları, İzmirliler'e gösterdiğimizde neler yaptığımızı fark edecekler" dedi

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Manisa ve İzmir'i kapsayan seçim işleri 2. bölge toplantısına katılmak üzere İzmir'e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, sabah saatlerinde basın mensupları ile bir araya geldi. Swiss Otel'de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Şentop, son günlerin ana gündem maddesi olan anketlerle ilgili konuştu. Başbakan Erdoğan'ın önceki gün Ankara'da bir araya geldiği Ege Bölge milletvekilleri toplantısında açıkladığı ankete atıfta bulunan Şentop, "Bugün bu çalışma yapıldığında makasın daha da kapandığını göreceğiz. Statüko partileri İzmir'den bir destek alamamıştır. CHP'nin İzmir'le ilişkisi rahmetli Ecevit'tir. Aslında Ecevit'i CHP olarak düşünmemek lazım. Ecevit'in CHP içinde olması insanları yanıltıyor olabilir. Ecevit eski CHP'nin içinden biri değil, statükoya karşı çıkan biri. Bugünkü CHP çakma. Çünkü 1980 darbesinden sonra 1981'de bütün siyasi partiler kapatıldı. Mal varlıkları hazineye alındı" dedi.

'GERÇEKLERE BAKSINLAR'
İzmir'de seçimi kazanmak için herhangi bir stratejiye ihtiyaçlarının olmadığını da ifade eden Şentop şunları söyledi: "İstanbul ve Ankara'yı sürekli görüyoruz. Buralarda yapılanların fotoğrafını çekip, 'işte İstanbul işte İzmir' diyerek seçmenin önüne koyduğumuzda ikna olacaklardır. İzmir pek çok bölgesinde büyümüş bir kasaba gibi görüntü veriyor. Bu CHP'li belediyecilik anlayışının ürünündür. Onlar park, fuar yaparlar ama belediyeciliğin temel sorunlarını ele almazlar. İzmirliler'in rasyonel bir değerlendirme yapmasını istiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Farkı görüp ikna olacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN