Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EBSO'da "ası" formülü

İzmir'deki TOBB'a bağlı oda ve borsa seçimlerinin ilk ayakları olan meslek komiteleri seçimleri önceki gün tamamlandı. İlk olarak bugün EBSO'da yönetim organları seçilecek

Giriş Tarihi: 9.5.2013
EBSO'da yapılacak seçimlerde Ender Yorgancılar'ın rakipsiz bir şekilde Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçilmesi beklenirken, yeni oluşacak yönetim kurulunda kimlerin yer alacağı merak konusu oldu. EBSO Meslek Komiteleri seçimlerinin olduğu gün yönetim kurulu üyelerinin biraraya gelerek, Ender Yorgancılar'a, "Sayın Başkan, biz bugün itibariyle istifa ettik. Yeni yönetimi siz belirleyeceksiniz. Bize ister görev verirsiniz, isterseniz vermezsiniz. Ne görev verirseniz, biz o görevi yapmaya hazırız" dedikleri öğrenildi. Yorgancılar'ın yönetim kurulu için sektörler üzerinde bir çalışma yaptırdığı ve 64 meslek komitesini inceleyerek, 18 ana sektör belirlediği kaydedildi. Yönetim kurulunu ve çeşitli yönetim kurulu organlarını oluştururken her sektörün yönetimde temsil edilmesi için çalıştığı belirtilen Yorgancılar'ın, listesini kısa sürede hazırlaması bekleniyor. Yönetimde değişiklik olup olmayacağı merakla beklenirken, Ender Yorgancılar'ın, yeni yönetimde "aşı" formülü uygulayacağı kaydediliyor. Ancak Yorgancılar'ın yönetim kurulunun temel çatısını bozmaması beklenirken, "aşı" çalışmasının "karma aşı" şeklinde olabileceği de ifade ediliyor. Yorgancılar'ın 130 kişilik Meclis'te her komitenin üyesine çeyitlmi yerlerde görev vereceğini ifade ediliyor.

ÖZGENER OLMAYACAK
Mevcut yönetimden Bayram Talay'ın meclise girememesi ile boşalan koltuğa kimin oturacağı merakla bekleniyor. Ayrıca Yıldıray Yalınız'ın da Meclis Başkanlık Divanı için aday olması nedeniyle Yorgancılar'ın mevcut yönetiminden iki koltuğun boşalmış olduğu kaydediliyor. Ayrıca Tuncer Vardarcı da, yönetime yedekten giren isimler arasında yer almıştı. Temsil yetkisi nedeniyle EBSO Meclisi'ne ve Yönetim Kurulu'na veda etmek zorunda kalan Berkay Eskinazi'nin tekrar Meclise girmesi sonrasında yeniden Yönetim Kurulu üyesi olmasına kesin gözle bakılıyor. Mevcut yönetiminde tekstil sektöründen isim bulunmayan Yorgancılar'ın, tekstil sektörünü temsilen Ateş Demirkalkan'ı yönetime alabileceği konuşuluyor. EBSO Meclis Üyesi seçilen Türkiye Futbol Federasyonu Eski Başkanı Mahmut Özgener'in ise oluşacak yeni yönetimde yer almaması bekleniyor. EBSO Meclis Başkanlığı için Salih Esen, Kani Aydoğdu ve Hüseyin Arıcı yarışacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EBSO'da "ası" formülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN