Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Berrin GÜLOĞLU: Başarı, güvenle geldi

Giriş Tarihi: 16.5.2013
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün bu yıl beşincisini düzenlediği İzmir Turizm Ödülleri'nde "En İyi Turizm Şirketi" seçilen Tiamo Turizm, yakaladığı başarı grafiği ile dikkat çekiyor.
Dünyanın farklı ülkelerindeki birçok şehre düzenlediği turlarla yerli turiste uygun fiyatla kaliteli hizmet sunan Tiamo Turizm, kurulduğu günden bugüne müşteri memnuniyetine önem veriyor.
Tiamo Turizm'in sahipleri Özlem-Fatih Çelik, yakaladıkları başarıyı anlattı.
Ne zaman ve hangi amaçla kuruldunuz?
Fatih Çelik:
1998 yılında, Türk gezginlere tatil alternatifleri üretmek üzere kurulduk.
Tiamo Turizm bir tur operatörlüğü şirketi ve amacımız insanların tatil anlayışına yenilikler katmak, tatili kolay satın alabilme fırsatları yaratmak. Tüketici memnuniyetini ve hizmette kalite önemini bilerek genç, dinamik ekibimizle huzurlu, rahat, avantajlı, kaliteli ve keyifli tatiller yaşatmaya çalışıyoruz.
Tiamo Turizm hangi alanlarda hizmet veriyor?
Fatih Çelik:
Türkiye'nin en iyi otel ve tatil köylerinde özel fiyatlı rezervasyonlar, iç hat ve dış hat uçak bilet ayarlamaları, en kaliteli kültür turları ve mavi yolculukları yapıyoruz. Uygun koşullar ve geniş fiyat seçenekleri ile uzmanlık alanımız yurtdışı tur paketleri (Out going), alternatif tur programları ve destinasyonlar, kültür, sanat, eğlence vb. etkinlik organizasyonlar, kongre ve seminer organizasyonları, kayak turları, kiralık araç hizmeti, sağlık (termal) tesislere turlar ile de hizmetinizdeyiz.
En çok rağbet gören turunuz hangisi peki?
Fatih Çelik:
Tiamo Turizm olarak sundukları tatil rotalarını arasında Roma, Floransa, Venedik ve Milano'dan oluşan 6 gece 7 gün süren tur tatilciler tarafından büyük ilgi görüyor.

SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ

Seyahat Acentası için güven inşa etmek çok zordur. Siz bu anlamda neler yapıyorsunuz?
Fatih Çelik:
Tiamo Turizm olarak öncelikli hedefimiz müşteri memnuniyeti.
Kar odaklı bir iş yapmıyoruz. Asıl hedef kitlemiz ise İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi. Turizm şirketlerinde güven kazanmak çok zordur ama bizim için hiç zor olmadı. Çünkü biz ilk günden bu güne biz yazılı sözleşmelerimizin yanında söylediğimiz her şeyi yerine getiriyoruz. Bizim markamızın güvenirliliğini bizimle yola çıkmış müşteri belirliyor. Memnun kalıyorlar ki yaklaşık 15 yıldır emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz.
Vize alma konusunda oldukça başarılısınız. Bunu nasıl başarıyorsunuz?
Fatih Çelik:
Turizm şirketinin güvenirliliği işte bu noktada da önem kazanıyor.
Biz her ülkeye rahatça vize alabiliyoruz. İzmir'de olmayan konsolosluklara da İstanbul'daki partner acentalarımızın yardımını alarak temin ediyoruz.
Tur rehberleri çok önemlidir. Bu konuda nasıl bir yol izliyorsunuz?
Özlem Çelik:
Geze kitle acentayı tanıyacak, gideceği yerleri araştıracak ama en önemlisi turun rehberidir.
Bir tur ne kadar mükemmel olursa olsun rehber iyi ise tur iyi geçer, rehber kötü ise kötü geçer. Biz de bu konunun hassalığının farkındayız ve bu sebeple senelerdir aynı rehber kadrosu ile çalışıyoruz.

ALMANYA ÖN PLANDA
Geçen yıllara nazaran bu yıl tatilcilerin yurtdışı turlarına olan ilgisini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Özlem Çelik:
Bu yılki tur satışlarında yüzde 20'lik bir artış yaşadık. Özellikle Almanya turlarına ilgi çoğaldı.
Almanya daha önceleri yalnızca gurbetçi memleketi gibi algılanıyordu ama şimdi tatil yapmak için tercih edilen ülkeler arasında.
Türkiye'deki turizm sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Kendinizi nasıl konumlandırıyorsunuz?
Özlem Çelik:
Turizm sektörü gelişiyor ve gün geçtikçe rekabet artıyor. Turizm kavramı artık tatil pazarlamanın ötesinde bir yerde. Daha ayrıcalıklı ürün ve hizmetler içinde barındırıyor.
Yelpaze hızla genişliyor, gezi ve tur organizasyonları ulaşım alternatifleri sunumu ise yelpazenin ancak geleneksel kısmını içine alıyor.
İhtiyaçlarınızı optimal şartlarda karşılanması ve çalışma yaşamına katkısının sağlanması turizmin merkez kavramı olarak algılanıyor.
Geleneksel tatil kavramı günümüz insanının ihtiyacını karşılamakta maalesef yetersiz kalıyor. Bu sebeple her geçen gün yeni tatil konseptini sürekli boyutlanıyor ve yeni alternatif lokasyonlar üretiyoruz. Turizmin yeni global konsepti ile kendi modelini oluşturan Tiamo Turizm her an yenilenen organizasyon yapısı ve dünyadaki sektör trendini eş zamanlı takip etmeyi kendimize hedef belirledik. Bugün geldiği noktada performansı ile hedefinin örtüşmesinden kaynaklanan kıvancı yeni hedeflerimizin sermayesi yapıyoruz.
İzmir Turizm Ödülleri'nde "En İyi Turim Şirketi" seçildiniz. Ne söylemek istersiniz?
Özlem Çelik:
Bu bizim için bir gurur. Uzun soluklu başarılı projelerimiz ile bu ödülü hakettiğimizi düşünüyorum.
Başarı ekip işidir, bizde ekibimiz ile hiç durmadan, soluksuz ve severek çalışıyoruz. Bu güne kadar bu günleri görebilmek için çalıştık, bundan sonra da bu ödüle layık olmaya çalışacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Berrin GÜLOĞLU: Başarı, güvenle geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN