Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşadamlarından hem ticaret hem tanıtım

ESİDEF'in İzmir'de düzenlediği toplantıya 7 ülkeden gelen bürokratlar ile 90 firmanın temsilcisi, yeni iş fırsatlarını yakından tanıma imkanı yakaladı

Giriş Tarihi: 23.6.2013
EGE ve Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Federasyonu'nu (ESİ- DEF) kurucu üyesi olduğu Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) organize ettiği Ticaret Forumu ve İkili İş görüşmeleri Kaya Termal Otel'de yapıldı. 7 ülkeden gelen bürokratlar ve 90 firmanın temsilcisi İzmir'de yeni iş fırsatlarını yakından tanıma imkanı yakaladı.

İKİLİ GÖRÜŞMELER YAPILDI
ESİDEF'in kurucu üyesi olduğu Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) organize ettiği, Ekonomi Bakanlığı'nın koordinasyonunda, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) desteğiyle gerçekleşen dünyanın en büyük satın alma organizasyonu olarak nitelendirilen 'Türkiye - Dünya Ticaret Zirvesi 2013' programı İzmir'de gerçekleştirildi. 7 ülkenin şirket temsicileri ve bürokratları yeni iş fırsatlarına konuşmak üzere Kaya Prestij Otel'de ikili görüşmeler yaptılar. Toplantının açılış konuşmasını yapan ESİDEF Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Yerkazanoğlu, Dünya Ticaret Köprüsü Programı'nın ardından Ege Bölgesi'ndeki ESİDEF'e üye derneklerin birçok ülkeyi konuk ettiğini belirterek, "Bu organizasyonla hem ticaret yapıyoruz hem de ülkemizi tanıtıyoruz. İnanıyoruz ki, gelen misafirlerimiz bizleri daha yakından tanıyınca hem ticaretimiz artar hem de birlikteliğimiz. Ticarette genelde maalesef, ben kazanayım gerisi ne olursa olsun anlayışı var. Biz öyle düşünmüyoruz. Biz diyoruz ki 'Kaybeden olmayan dünya' olsun arzu ediyoruz. Biz kazanırken karşımızdaki de kazansın istiyoruz. Birçok firmamız ihracat yaptığı ülkelerin sayısını artırırken kimileri de ilk defa ihracatın kapılarını araladı. Türkiye'nin hak ettiği yere bu tür organizasyonlarla geleceğine inanıyorum" dedi. Yerkazanoğlu ayrıca katılımcı ülke işadamlarından İzmir'in EXPO 2020 adaylığına destek de istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamlarından hem ticaret hem tanıtım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN