Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Esnaf, bereket ve dostluk ocağıdır'

Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği'nin iftar yemeğine katılan Vali Mustafa Toprak, "Ramazan ayı ile birlikte başlayan kardeşlik, dostluk ve barış atmosferi, 365 güne yayılması gerekir" dedi

Giriş Tarihi: 14.7.2013
Kaynaklar Birlik Otel'de düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Toprak, "Esnafların ocağı bereket ocağıdır. Alın teriyle yoğrulmuş inancın ürünü var ve bu ürün sayesinde bu güzellikler oluşuyor. Ahilik geleneğinin önemli düsturları, ahlak ilkeleri var. Tüm bu ilkeler çerçevesinde esnafımız geleceğe hazırlanıyor, bu güzellikleri yaşatıyor. Bu mübarek Ramazan ayında, bu güzel günlerde kendimize dönüyoruz, birbirimizi hatırlıyoruz, sevgiyi, kardeşliği, barışı, dostluğu hatırlıyoruz. Birbirimizi içten öve gönülden sevmeyi bir kez daha bu güzel günlerde hatırlıyoruz. Bu güzel günlerin getirdiği bu güzel atmosfere aslında 365 gün, her zaman ihtiyaç var" dedi.

GÖNÜLDEN PAYLAŞIM
İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ise, "Aslında birbirimize ikram ettiğimiz o bir parça su değil, birbirimize ikram ettiğimiz gönülden dostluk, kardeşliktir. Biz sevgiyi de kederi de paylaşmalıyız" dedi. Esnaflara, geçen Ramazan ayı ile bu Ramazan ayı arasında muhasebe yapmalarını tavsiye eden Mutlu, "Geçen Ramazan'dan bu Ramazan'a kadar neler yaptık, kimleri kazandık? Bu kent için, bu bölge için, bu ülke için, bu insanlar için neler yaptık, neler yapabiliriz? Bunların mizanını yapmalıyız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Esnaf, bereket ve dostluk ocağıdır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN