Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şampiyonların tercihi

Giriş Tarihi: 14.7.2013

Tercihini yapmak için Gediz Üniversitesi'ne gelen gençler arasında, LYS birincisi Fatih Aslan, beşinci Ali Batuhan Sevinç ve dereceye giren daha birçok öğrenci de yer aldı

Gediz Üniversitesi, 18 Temmuz'a kadar sürecek tercih döneminde gençlerin akınına uğradı. Gediz'de eğitim görmek isteyen adaylar, aileleriyle birlikte gelip, uzmanlardan bilgi alıyor. Öğrenciler, okumayı düşündükleri bölümlerin akademisyenleriyle de görüşüyor, İzmir Seyrek'teki Ege Bölgesi'nin en büyük vakıf üniversitesi kampüsünü yakından görme şansı buluyor. Hayallerini Gediz Üniversitesi'nin süslediği öğrenciler arasında, LYS MF-1 puan türünde 500 tam puan alarak Türkiye şampiyonu olan Fatih Aslan, TM3 5'incisi Ali Batuhan Sevinç, TM3 39'uncusu Yavuz Selim Göksan ile ilk 100'den ve ilk binden birçok öğrenci de vardı. Elektrik-elektronik mühendisliği eğitimi almak isteyen Fatih Aslan ve dereceye giren diğer adaylar Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik'le bir araya geldi. Prof. Dr. Çevik, gösterilen bu yoğun ilginin, ulaştıkları noktayı gözler önüne serdiğini dile getirdi, şunları söyledi:

"HEDEF DAHA İYİSİ"
"Gediz Üniversitesi, kurucuları olan İzmirli eğitim gönüllülerinden aldığı güçle yola çıktı. Ülkemize ve insanlığa en değerli katkının eğitimle yapılacağı düşüncesiyle işe başlamıştık. Farklı olduğumuzu, uluslararası standartlardaki eğitim kalitemiz ve altyapımızla kısa sürede ortaya koyduk. 52 ülkeden gençleri bir araya getiren, öğrencilerini dünyanın her yerinde çalışabilecek donanımda yetiştiren, kesintisiz burs imkanlarını sürekli artıran, piyasadan kopuk eğitim anlayışına son veren, yeni yatırımlarla büyüyen üniversitemiz, işte bu farklılıkları sayesinde her yıl daha çok tercih ediliyor. Dereceye giren gençlerin de Gediz'de okumak istemesi, bunun en güzel örneği. Artık iyi eğitimde akla ilk gelen yerlerden biri de üniversitemiz..." Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, daha yapacak çok işleri olduğunu da belirterek şöyle konuştu: "Gediz Üniversitesi'nin hedefinde sadece ülkemizin değil, dünyanın en saygın bilim kurumlarından biri olmak var. Hep daha iyisini hedefliyoruz. Bu amaçla kampüsümüzü büyütüp daha donanımlı hale getiriyoruz, yeni yatırımlara hazırlanıyoruz, seçkin bilim insanlarıyla akademik kadromuzun gücüne güç katıyoruz. İyi eğitim almak, geleceğe hazırlanmak isteyen gençlerimizi Gediz Üniversitesi'ne çağırıyoruz..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyonların tercihi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN