Gönül Sofrası'na ilgi

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın Arena'da düzenlediği Gönül Sofrası, Ulaştırma Bakanı Yıldırım AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar, milletvekilleri ve vatandaşları bir araya getirdi

Giriş Tarihi: 31.7.2013
Davette konuşan AK Parti İl Başkanı Ömer Cihat Akay, Ramazan ayının hoşgörü ve sevgi ortamı yarattığını belirterek, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. İzmir'deki farklılıkları bir çatışma değil zenginlik olarak gördüklerini belirten Akay, "Yaradılanı yaradandan ötürü seven bir anlayışla hareket ediyoruz. Bugün insanlığın sevgi ve saygıya el ele tutuşmaya ve tahammüle ihtiyacı olduğuna inanmaktayız. Bizler kinin, nefretin, ötekileştirmenin, şiddetin, kavganın, husumetin tarafı olanlarla aynı istikamette asla yürümeyeceğiz" diye konuştu.

HOŞGÖRÜ VURGUSU

Barış ve bir arada yaşamanın anahtarı hoşgörü olduğunu söyleyen Akay,"Kimseyi ötekileştirmeden, toplumun tüm kesimlerini kucaklamaya, farklılıkları bir zenginlik unsuru olarak görerek, dargınlık ve kırgınlıkları unutmaya, sevgi ve hoşgörüde buluşmaya ihtiyacımız var. Ülkemize ve dünyamıza buradan hoşgörü mesajı veriyoruz" dedi. Akay, daha sonra Nazım Hikmet'in "Davet" şiirini okudu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönül Sofrası'na ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN