Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti 12 yaşında

AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan İzmir İl Başkanı Akay,"12 yıldır milletin istikametinde yürüdük. Türkiye'ye çağ atlatacak adımlar attık" dedi

Giriş Tarihi: 14.8.2013
AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Parti'nin 12 yıldır her daim milletin istikametinde yürüyerek Türkiye'ye çağ atlatacak büyük dönüşümleri gerçekleştirdiğini ifade etti. AK Parti'nin kurulmasıyla birlikte ortaya çıkan samimiyet, azim ve kararlılık karşısında karanlıkların aydınlığa dönüştüğünü, perdelerin savrularak millet için güzel günlerin başladığını hatırlatan Akay, "12 yıl önce Türkiye'nin ufkuna bir güneş doğdu. Biz Türkiye'yi aydınlığa açtık, hak ettiği saygınlığa kavuşturduk. 12 yıldır her daim milletin yanında, içinde ve hizmetinde olduk, bir kere olsun millete, milletin emanetine sırt çevirmedik" dedi. Tek gayeleri memleketin her köşesindeki her çocuğun, her gencin, her anne ve babanın gözündeki ışığı çoğaltmak olduğunu belirten Akay, sözlerine şöyle devam etti; "Millete hizmet etme noktasındaki aşkımızı, sevdamızı, enerjimizi ve heyecanımızı ilk günkü kadar taze tutuyoruz.

"HEYECANIMIZ AYNI"
12 yıl önce, vatan toprağının her karışında yaşayan, her bir aziz kardeşimizin başı dik, karnı tok olsun, bu necip milletin mensupları dünyada onurlu bir yere sahip olsun diye yola çıkmış, emek verip gayret sarf etmiştik. Bugün gelinen noktada, Türkiye için büyük reformları gerçekleştirebilmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Her birimiz, büyük Türkiye idealine inanmış, bu ideal uğrunda pervaneler gibi kanat çırpan fedakârlarız. Türkiye bir cihan devleti olarak, küresel bir güç olarak insanlığın ideallerinin öncüsü olsun diye çaba gösteren aşıklarız." AK Parti'nin bir millet hareketi olduğunu ifade eden Akay, uzun yıllar millete hizmetkar olmaya devam edeceklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti 12 yaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN