Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kısa film günleri

14. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali 19 Kasım'da başlıyor. 24 Kasım'a kadar devam edecek etkinlikte gösterim için 63 ülkeden bin 365 film başvuru yaptı

Giriş Tarihi: 10.11.2013
ÜCRETSİZ İZLENECEK
Türkiyenin
en büyük kısa film festivali olan İzmir Kısa Film Festivali'ne 14'üncü yılında 63 ülkeden bin 365 film festival programında yer almak için başvuruda bulundu.19 Kasım'da düzenlenecek açılış töreni ile başlayacak olan festival, 23 Kasım'daki ödül töreninin ardından 24 Kasım'da son bulacak. Festival, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ve Başbakanlık Tanıtma Fonu'nun önemli katkıları ile İzmirli sinemaseverlerle ücretsiz olacak.

SEÇKİN İSİMLER JÜRİDE
Bu
yıl da festival izleyicileri Oscar, Bafta, Cannes, Berlin, Oberhoussen ve diğer önemli festivallerde ödül kazanmış filmlerin yanısıra, ilk kez gösterime giren filmleri izleme olanağa bulacak. İzmir Kısa Film Festivali'ne, ulusal ve uluslararası alanda gerçekleştirilecek olan yarışmada finalist filmleri değerlendirmek üzere ve Altın Kedi Ödülleri'ni sahiplerine vermek üzere her yıl Türkiye'den ve dünyadan sinema alanında uzmanlardan jüri oluşturuldu.

20 FİLM YARIŞACAK
Verilen İzmir Kısa Film Festivali jürisinde bu yıl Yönetmen Yavuz Özkan, Yönetmen Hüseyin Karabey, Sinema Yazarı Burak Göral, Sinema Yazarı İrene Genhart, Arkas Sanat Merkezi Yöneticisi Betül Aksoy, Hong Kong Film Festivali Program Direktörü Bede Chang ve Oyuncu Solmaz Panahi yer alıyor. 14. İzmir Kısa Film Festivali ulusal kategorileride 10 film ve uluslararası kategorileride 10 film Altın Kedi ödülü için yarışacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kısa film günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN