Gençlere güveniyorum

Giriş Tarihi: 20.11.2013

CHP Konak Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Gençler, yağmur çamur demeden parti için çalışıyor. Bunun karşılığını alacaklar" dedi

CHP Konak Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Mutlu Akpınar, yerel seçim çalışmaları kapsamında gençlerle bir araya geldi. Gençlerin son dönemde toplumsal muhalefetin önderi olmaya başladığını belirten Akpınar, "Gençler siyasete daha fazla ilgi göstermeli. Ben de gençlik kollarında siyasete başladım, yılmadan çalışarak bugünlere kadar geldim" dedi. "Ülkeyi yönetenlerinin, bana benzeyen genç daha iyidir, benzemeyen kötüdür yaklaşımını doğru bulmuyorum" diyen Akpınar şöyle konuştu:

"Hedeflerimiz Olmalı" "
Hiç kimse gençleri kendine benzetmeye çalışmasın. Gençleri şekillendirmeye çalışmasın. Gençler değer olarak görülmeli. Sorun olarak görülmekten vazgeçilmeli. Gençlerin bugün çözülmesi gereken daha önemli sorunları var. Karşı karşıya kaldığı yurt yetersizliği, düşük burslar, sağlıksız ve yetersiz beslenme, kalitesiz ve pahalı eğitim sorunlarının, işsizliğin çözülmesi, öncelikli sorunlarıdır. Belediye onların bu sorunlarının çözümünde hep yanında olacak" dedi. Siyasete gençlerin daha çok katılmasını önemsediğini belirten Akpınar şunları söyledi: "CHP gençlik kolu önemli bir okuldur. Bu okulun öğrencisi olmak da ayrıcalıktır. Ben de yıllarca gençlik kolunda çalıştım. İl gençlik kolu başkanlığı yaptığım dönemi siyaset yaşamımda ayrı tutarım. Konak genç bir belediye olacak! Gezi direniş ruhunda istenen "değişimi, katılımcılığı, yenileşmeyi" hep birlikte başaracağız. Gençlerin ideallerini gerçekleştireceğiz. Kızıyla erkeğiyle daha özgür, daha demokratik, daha katılımcı kent ve ülke hayalini birlikte gerçekleştireceğiz. Sizin içinizden çıkmış biri olarak önümüzdeki süreci daha farklı yaşayacağımızı biliyorum. Partimiz ve İzmir halkı için anlamlı olacak."

"Emek En Yüce Değer"
Akpınar, "Siyasette emeğe saygı, kuruma olan saygıdır. Yıllarımı, partimizi kamuoyunda temsil etmeye adadım, emek verdim. Şimdi genç arkadaşlarıma siyasette örnek olabilmek için uğraş veriyorum. Sosyal demokrasiye inanan herkes emeğe, emekçiye saygı duyar"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlere güveniyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN