Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizli'de, Bağbaşı Yolu tamamlanıyor

Başkan Zolan, çalışmalar süresince bölge insanının büyük sıkıntılar çektiğini vurguladı, "10 güne kadar kentimize bambaşka bir hava gelmiş olacak" dedi

Giriş Tarihi: 23.12.2013
Denizli Belediyesi tarafından kentin önemli ulaşım arterlerinden biri olan Antalya- Muğla Yolu'nda başlatılan düzenleme çalışmalarının yüzde 85'i tamamlandı. Aralıksız devam eden çalışmalar ile Bağbaşı Yolu'nun büyük bir bölümü çift yönde trafiğe açıldı. Yolun küçük bir kısmında çalışmalarına halen devam eden Denizli Belediyesi, 10 güne kadar buradaki asfalt işini de bitirecek ve 7 kilometrelik yolun tamamının çift yönde kullanımını sağlayacak. Çalışmalar bittiğinde de Bağbaşı Yolu'nu bambaşka bir görünüme kavuşturacak.

EGE'DE ÖRNEK OLACAK

Bölgede önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "2009 yılında Denizli Belediyesi'ne bağlanan bu bölgede çok önemli çalışmalara imza attık. Alt yapı yetersizliği nedeniyle bu bölge en küçük yağmurlardan dahi olumsuz etkileniyor ve burada yaşayan vatandaşlarımız mağdur oluyordu. Vatandaşlarımız adeta yağmur yağmasın diye dua ediyordu. Biz burada 50 km uzunluğunda yağmur suyu hattı yaptık ve bölgenin artık yağmur suyuna ilişkin herhangi bir sıkıntısı kalmadı. Sele yol açan faktörler artık ortadan kaldırıldı. Buraya yaptığımız işleri tek tek saymaya kalkarsak sayfalar dolusu işle karşılaşırız. Ama buranın çehresini Bağbaşı Yolu'nda yaptığımız düzenlemeler değiştirecek. Karayolları Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak başlattığımız bu proje, Denizli'nin bugünkü imajına yakışacak. Bu yol can güvenliği itibariyle en üst seviyede olacak. Yüzde 85'i tamamlanan düzenleme bittiğinde kentimize bambaşka bir hava gelmiş olacak" dedi.

"BU İŞİ BİRLİKTE BAŞARDIK"
Çalışmalar süresince bölge insanının bazı sıkıntılar çektiğini belirten ve helallik isteyen Başkan Zolan, "Tüm bu işler yapılırken burada yaşayan insanlarımız bazı sıkıntılar çektiler. Haklarını helal etsinler. Ancak güzelliklere ulaşmak kolay olmuyor. Bize bu güne kadar her konuda destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz bu güzellikleri birlikte başardık anlayışı ile hareket ediyoruz. Vatandaşlarımızın desteği olmasaydı bu sancılı süreci aşamazdık. Denizli'de yapılan ne varsa bu kentte yaşayan herkesin emeği ve hakkı var. Bu sebeple birlikte başardık diyor ve herkese bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli'de, Bağbaşı Yolu tamamlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN