Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni projeler yolda bekleyin

AK Parti Büyükşehir adayı Yıldırım, 25 Şubat'ın önemine dikkat çekti, İzmir'i ve 30 ilçesini ayağa kaldıracak, hayatı kolaylaştıracak çok güzel projeleri olduğunu belirtti

Giriş Tarihi: 10.2.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Buca Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında coşkulu kalabalığa seslendi. Yeni projelerini 25 Şubat'ta açıklayacağının müjdesini veren Yıldırım, "25 Şubat'ta İzmirliler'e Bucalılar'a, kentin 30 ilçesine bin 300 mahallesine hayatı kolaylaştıracağım çok güzel projeleri açıklayacağım. İzmir'e yapacaklarımızı bir yandan yapıyorum. 35 proje tüm hızıyla devam ediyor. 18'i başladı" dedi.

BUCA 52 İLDEN BÜYÜK
'İzmir'in ikinci büyük ilçesi, 52 ilden daha büyük Buca'da sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum" diyerek sözlerine başlayan Yıldırım, yerel yönetimi eleştiri yağmuruna tuttu. Yağmurun bereket olduğunu belirten Yıldırım, "Yağmur hem bereket olacak hem de sele dönüşmeyecek. Bunlar 10 yıldır dillerinden düşürmediler. İzmir'in tüm ilçelerinde kentsel dönüşüm dediler. Sonunda yağmur yağınca kenti sele dönüştürmeye başardılar. Bunların kentsel dönüşümden anladığı, kentin sele dönüşmesidir. Bunların kentte anladığı, trafik sorunudur. Otopark, yeşil alan sorunudur. Bunların anladığı hizmetsizliktir. Bunlar hizmet yapmak dışında her şeyde ustalar" dedi. Yıldırım, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Konuşma desen bunlarda. Keyif çatma desen bunlarda. Hizmet etme deyince ortada kimse yok. Bunların tezkeresi hazırlandı. Erken terhis var. Buca 30 Mart'ta Cemil Şeboy ile tekrar yola devam diyecek. Bucalılar'a 435 bin hemşerime, 'YıldırımŞeboy el ele Buca güzel günlere' diyor. Muhtarla ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldik. Hep Cemil Şeboy'un yaptıklarını anlatıyorlar." CHP'li Başkan Ercan Tatı'yı eleştiren Yıldırım, "Ey muhtarlar, ey ahali bu belediye başkanınız 5 yılda hiç mi hizmet yapmadı? Bu başkan hiçbir şey yapmadı dersek, büyük haksızlık olur. Ne yaptı diye ben de merakla sordum. Cevap. Yaptığı bir şey varmış. Cemil Şeboy ne yaptıysa onları bozdu. Yaptığı en büyük icraat, yapılanları kullanılamaz hale getirmiş. 30 Mart'ta Şeboy gelecek. Hem de öyle gelecek ki, Buca'dan yükselen ses Büyükşehir'e ulaşacak. Buca'nın tarihi ve kaderi değişecek. İzmir'in önemli takımı var. 7 profesyonel futbol takımı var. Kimi 100 yıllık. Kimi 100 yıldan fazla geçmişi var. İzmir son yıllardaki başarısını Bucaspor ile yakaladı. Şeboy'un Süper Lig'e taşıdığı Bucaspor nerede? PTT 1. Lig'de 10. sıraya gerilemiş. Hizmetteki farkı Bucaspor'a bakarak anlayın. Oy verene hizmet, oy vermeyene nasihat derseniz, her şey çok zor. Artık günler sayılı. 30 Mart'a 48 gün kaldı. Bunlar karnesini alacak. Çocuklarımız tatillerini yaptılar, okullarına dönüyor. Onların karneleri baştan aşağı pekiyi. Onları 30 Mart'ta zayıflarla dolu karnelerini ellerine verip uzun bir tatile gönderelim" dedi.

18'İ BAŞLADI BİLE
Yıldrırım, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "25 Şubat'ı bekleyin. 25 Şubat'ta İzmirliler'e Bucalılar'a 30 ilçesine, bin 300 mahallesine hayatı kolaylaştıracağım çok güzel projelerimi açıklayacağım. İzmir'e yapacaklarımızı bir yandan yapıyorum. 35 proje tüm hızıyla devam ediyor. 18'i başladı. İzmir'e ne yaptın diye soruyor belediye başkanı. Biz hangi birini sayalım. Yanımızda kitap ile dolaşmamız lazım. O kadar çok ki aklımızda tutamıyoruz. Bugün İzmir toplu ulaşımda sorunlarını azalttıysa, bu kardeşinizin imzası var. İZBAN. Çiğli'den Narlıdere'ye eskiden yol mu vardı? 55 kilometre çevre yolunu tünelleriyle yapıp İzmirlilerin hizmetine veren de biziz. İzmir'in en büyük limanını da biz başlattık. Türkiye'nin ikinci büyük havalimanını da biz yaptık. Hayırlı uğurlu olsun."

YAŞAM ALANI OLACAK
Binali Yıldırım, Buca Cezaevi'nin kaldırılması konusunda Adalet Bakanı ile görüştüğünü belirtti, "Buca Cezaevi kaldırılacak, burası Buca'nın yaşam alanı olacak" dedi. Yıldırım, AK Parti Buca İlçe Seçim Bürosu'nun açılışına katıldı. Gösteri fişekleri ve davul zurna ile karşılanan Yıldırım, Bucalılara müjde verdi. Seçim bürosuna gelirken yolun bitiminde karşısına tel örgülü duvar çıktığını belirten Yıldırım, "Buca adayımız Cemil Şeboy'a, 'Burası neresi?' diye sordum. 'Burası cezaevi, buradan çıkış yok' dedi. O sırada Adalet Bakanımız aradı, konuyu aktardım o da müsteşara talimat verdi. Buca Cezaevi buradan kaldırılacak" dedi. Şeboy'un daha önce belediye başkanı olduğu dönemlerde cezaevini kaldırmak istediğini kaydeden Yıldırım, "Şeboy'un başkanlığında yapacağı ilk icraat cezaevini kaldırmak olacak. Buca'ya hayırlı olsun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni projeler yolda bekleyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN