Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Destan yazacağız

AK Parti Manisa Büyükşehir adayı Hüseyin Tanrıverdi, konuttan İZBAN'a, ilçelere yapacakları hizmetlerden Spil teleferiğine kadar tüm projelerini Egeli Sabah'a anlattı

Giriş Tarihi: 17.2.2014
Yerel seçimlere sayılı günler kala AK Parti, Manisa'da oldukça iddialı projelerle seçmenin karşısına çıkıyor. Manisa'dan 3 dönem milletvekili seçilen, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevi yapan AK Parti Büyükşehir adayı Hüseyin Tanrıverdi, projelerini Egeli Sabah'a anlattı. Seçime kadarki süreyi en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını belirten Tanrıverdi, her gün ilçede çalışma yaptıklarını söyledi, "Çalışmalarımıza her gün sabah saat 8'de başlıyoruz gece 12'ye kadar sürdürüyoruz. Esnaf ziyaretlerini önemsiyoruz. Yolumuzun üzerindeki köylere mutlaka gitmeye çalışıyoruz. Başkan adaylığım kesinleşince Manisa'nın 17 ilçesine gitti. 2. turu da ilçe belediye başkan adayları kesinleşince yaptım. Şimdi son bir tur daha yapmayı planlıyoruz. Hemen hemen her yere gitmeye özen gösteriyoruz" diye konuştu.

HER YERE HİZMET GÖTÜRECEĞİZ
Kentlerin sorunlarına ve belediyeciliğe hakim olduğunu ifade eden Tanrıverdi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Manisa 30 Mart'tan itibaren artık büyükşehir olacak. Bu büyük hizmetler demek. 12 yıllık milletvekilliği dönemimde Manisa'da ayak basmadık yer kalmadı. Sorunlara hakimiz. Kırsal alandaki hemşerilerimizi öncelikle memnun edecek çalışmalar yapacağız. İl çapında parklar, caddeler, mezarlıklar, itfaiye büyükşehir belediyesinin sorumluluğunda. Biz bu anlamda Manisa'yı kalkındırma, geliştirme ve büyütme adına en ücra köşeler hizmet taşıyacağız. 'Büyükşehir tamam, sıra büyük hizmetlerde' sloganı ile seçim çalışmalarına başladık. Manisa yıllardır büyükşehir olamadı. Adaylığımda yerel yönetimler başkanı olmam büyük rol oynamıştır. Manisayı biz büyükşehir yaptık. Dolayısıyla bundan sonrası için büyük hizmetler koymak bizim görevimiz. Büyükşehir yapmakla tarih yazdık, büyük hizmetlerimizle destan yazacağız."

KENT İÇİN ALTYAPI ÖNEMLİ
Hizmete ilk olarak kentin altyapısından başlayacaklarını belirten Tanrıverdi, 17 ilçeye de aynı önemi vereceklerini söyledi, "Öncelikle insan sağlığı için altyapıyı elden geçireceğiz. 2004'de yapılan seçimlerde AK Parti göreve gelince kentin su boruları değişmişti ve hemşehrilerimiz asbestli delik borulardan su içiyordu. İkinci işimiz her ilçe için bir kent meydanı yapacağız böylece halkın kaynaşma ve buluşma noktası olacak. Manisa'nın 17 ilçesinde de konut problemi var. İlçelerde herkes 'Konut yapacak mısınız?' diye soruyor. Merkezde de sorun içinden çıkılamaz halde. Bunu çözmemiz gerekiyor. Bununla ilgili olarak projelerimiz hazır. 2004 yılından bu yana birinci etap olarak 2 bin 264 tane konut ürettik daha sonrasında ikinci ve üçüncü etap projelerimiz hayata geçti. 10 yılda böylece toplam 5 bin 564 konut üretmiş olduk. Ama mevcut belediye başkanı 5 yıl boyunca 5 konut üretemedi. Yeni konutlar için 3 planımız var, birincisi TOKİ ile iş birliği, ikincisi büyükşehir belediyesinin imkanları, üçüncüsü ise yeni imar alanları açarak o bölgelerde konut üretimi" diye konuştu.

"İZBAN VE SPİL MANİSA İLE KUCAKLAŞACAK"
Spil Dağı ile Manisa halkının kucaklaşacağının müjdesini veren Tanrıverdi, "İzmirli de bu projeden faydalanacak. Su ve Orman Bakanlığı ile ortak bir proje geliştirdik. Spil'e bir sağlık oteli bir normal otel bulunan sosyal bir alan oluşturacağız. Milli parklar projesi ile genişleteceğiz. Teleferik yapılacak ve karayolu yapılacak. Sabuncubeli Tüneli açıldığı zaman İzmir-Manisa arası 15 dakikaya inecek" dedi. Kent için en önemli projelerin başında İZBAN hattının Manisa'ya uzatarak trafik sıkıntısını çözmeyi hedeflediklerini söyleyen Tanrıverdi, şu bilgileri verdi: "Ulaştırma Bakanlığı ile bu konuyu konuştuk. Önemli bir proje gerçekleşmesi durumunda kent ulaşımda çağ atlamış olacak. Karayolunda yoğunluk anlık olarak değişebiliyor, uçağa binmek için İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na gidecek olan hemşehrimiz hem zaman kaybı yaşıyor hemde strese giriyor. Proje gerçekleşince trene bindiği zaman varacağı saati bilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Destan yazacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN