Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekol'de 'Baykam' rüzgarı

Giriş Tarihi: 18.2.2014

Ünlü ressamın, "2000'li yıllarda Bedri Baykam" isimli sergisi Ekol Sanat Galerisi'nde İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunuldu

İzmir'de yer alan Ekol Sanat Galerisi, Bedri Baykam'ın '2000'li yıllarda Bedri Baykam' isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. Serginin açılışına İzmir'deki ünlü ressamların yanı sıra onlarca sanatsever akın etti. Serginin açılışında kısa bir konuşma yapan Bedri Baykam, İzmir'de ilk defa sergi açtığını belirtti, "Yıllarca İzmir'de sergi açmam için teklif yapıldı, ben profesyonel boyutunu ele aldım, ciddi yaklaşımı olduğu için Ekol Sanatı seçtim" dedi. Ekol Sanat Galerisi kurucusu Doktor Mehmet-Figen Baz'dan da övgüyle söz eden sanatçı, "Meslek olarak doktorluğu seçmişler, sanayici olsalar bile mutlaka böyle güzel bir sanat galerisi açarlardı. Çünkü onların ruhlarında, gönüllerinde, kalplerinde sanat ve sanatçı sevgisi var "dedi. Doktor Mehmet Baz da, Bedri Baykam gibi bir sanatçıyı Ekol'de İzmirli sanatseverlerle buluşturmaktan mutlu olduğunu söyledi.

33 ESERDEN OLUŞUYOR

80'li yıllardan itibaren standart hale getirdiği büyük boy işleriyle, politika ve erotizmi çağdaş sanat ortamına taşıyan Bedri Baykam'ın eserleri tarihe röntgen oluyor. 4 boyutlu eserleri ile İzmirliler'in karşısına çıkan Bedri Baykam'ın 33 eserden oluşan sergisi 8 Mart'a kadar gezilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekol'de 'Baykam' rüzgarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN