İzmir'in kaderini biz değiştireceğiz

Türkiye'de hizmet götürmediği şehir kalmadığını belirten Yıldırım, "Ekibimizle, projelerimizle hazırız. 'İzmirliyiz yaparız' demiyoruz, İzmirliyiz yaptık diyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 14.3.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Türkiye'de ayak basmadığı hizmet götürmediği şehir kalmadığını ifade etti. "Allah kısmet etti, milletimiz destek verdi, Türkiye'ye çağ atlatacak işler yaptık" diye konuşan Yıldırım, "İzmirlilerin sorunlarının çözülmesi, yüzlerin gülmesi gerekiyor. İşsizliğin azalması, ulaşım kanallarının düzenlenmesi dolayısıyla trafik sorununun aşılması, deniz ulaşımının artırılması, sağlıklı bir yaşamın tüm kanallarının açılması gerekiyor. Şehrin üzerindeki yorgunluğun atılması, deyim yerindeyse üzerindeki ölü toprağının kaldırılması, dünyaya açılması gerekiyor. Biz bunları konuşacağız. Biz şehrin dinamikleriyle birlikte yapacaklarımızla, şehri ayağa kaldıracağız. 300 bin hemşehrimize iş yaratacağız" dedi. Ağrı, Bayburt, Erzurum ve Sivas Dernekleri üyeleriyle kahvaltıda bir araya gelen Yıldırım, İzmir'in sönük ve yorgun halinden arınması ve bir an önce toparlanması gerektiğini ifade etti, "Biz İzmir'e sadece hizmet sözü veriyoruz. Aşamadığı sorunları aşmayı vadediyoruz. Bir ideoloji empoze etmiyoruz, yaşam tarzı zorlamamız zaten ve asla yok. Örneğin İstanbul'da Beyoğlu var, Nişantaşı var. Bizden yana bir şikayet duyanınız var mı? İzmir'de 'Ya benimle yaşayacaksınız, ya da benimle yaşayacaksınız' algısı ortaya atılıyor. Ama İzmir bunlarla yaşamak mecburiyetinde değil. İzmir'in bu baskıdan kurtulması gerek" diye konuştu.

İZMİR'İ HAVADAN İNCELEDİ

Binali Yıldırım, Kiraz ilçesinde düzenlenen mitinge havayolunu kullanarak gitti. Helikoptere binen ve İzmir'de kısa bir şehir turu atan Yıldırım, kaptan pilotun yanında yer aldı. Yıldırım, İzmir'i havadan incelerken kısa notlar aldı. Kiraz ilçesinde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Yıldırım, sevgi seli arasında yürümekte güçlük çekti. Kendisiyle tokalaşmak, öpüşmek isteyenlerin izdihamı nedeniyle güçlükle ilerleyen Yıldırım'ı Kiraz ilçesi'nde sürpriz bir ziyaretçisi de bekliyordu. Kendisini görmek için kamyon kasasında genç bir adam olduğunu öğrenen Yıldırım, koşar adımlarla ziyaretçisine yürüdü. Doğuştan felçli 36 yaşındaki Muzaffer Singin'i kamyon kasasında sedyede gören Yıldırım, duygu dolu anlar yaşadı. Kendisine "Sizi çok seviyorum bakanım" diye seslenen Singin'in bulunduğu bölüme çıkan Yıldırım, genç adamı sarılarak öptü. İzleyenleri gözyaşlarına boğan kavuşma sırasında, Binali Yıldırım, Muzaffer Singin'e elektrikli araç sözü verdi. Kiraz ilçesinde gerçekleştirilen açık hava toplantısı öncesi Binali Yıldırım'a poşu ve kasket hediye edildi. Taktığı poşu ve kasketle Kirazlılara seslenen Yıldırım, İzmir için de ilçeleri için de köyleri için de hazırlıklarınızı yaptıklarını belirtti, "Projelerimiz hazır, ekibimiz hazır, biz hazırız. 'İzmirliyiz yaparız' demiyoruz, İzmirliyiz yaptık diyoruz" diye konuştu. '

HİÇ YATIRIM YAPILMIYOR'
İzmir ve ilçelerinde yapılacak projelerle şehirde yaklaşık 300 bin kişinin iş aş sahibi olacağını kaydeden Binali Yıldırım, şöyle konuştu; İzmir'de Türkiye ortalamasının çok üzerinde 14.5 oranında işsizlik söz konusu. Yatırımcı gelmiyor, yatırım yapılmıyor. Bizim ilk yapacaklarımızdan biri ekonomiyi canlandırmak. İzmir'in kaderinde küçülme olamaz. 18 ayda bitirdiğimiz, Türkiye'nin en büyük ikinci havalimanında gençlere iş imkanı doğacak. Önümüzdeki günlerde tamamlanacak olan Konak Tüneli ile şehrin bir ucundan girdik, diğer ucundan çıkıyoruz. Henüz 3 kilometre metroyu yapmamış yönetimde '300 km'ye çıkaracağız' diyor. Buna artık İzmirliler inanmıyor. Herkes, nelerin yapılıp nelerin yapılmadığını görüyor."

'BİNALİ BEY, İYİ GİDİYOR'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kanal 24 TV'de katıldığı canlı yayında Binali Yıldırım'ın kazanacağına inandığını söyledi. Başbakan Erdoğan, "İzmir'de Binali Bey de çok iyi gidiyor. Bildiğimiz gibi çalışkanlığıyla başa baş oynuyor diyebilirim. İzmir'de projeleriyle konuşuyor. Ama CHP adayının orada doğru dürüst eseri yok. İzmir gibi bir şehirde hala çöp konusunda vahşi depolama yapılıyorsa benim İzmirli vatandaşım da hala bir modern depolama sistemi getirememiş bir belediye başkanına oy verecekse, benim söyleyeceğim bir şey yok" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'in kaderini biz değiştireceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN