Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Oyunu AK Parti'ye ver tecrübeyi konuştursun"

Giriş Tarihi: 18.3.2014

Büyükşehirle, belediye sınırlarının 200 kat büyüyeceğini belirten AK Parti Balıkesir adayı Edip Uğur, "250 binin sorununu çözemeyen, 1.5 milyona hizmet edemez" dedi

Seçime sayılı günler kala seçim çalışmalarını hızlandıran AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, sivil toplum örgütleri ile toplantılarını sürdürüyor. Memur-Sen üyeleriyle akşam yemeğinde buluşan Edip Uğur, Balıkesir'in Büyükşehir olması ile belediye hizmet alanının 200 kat büyüdüğüne dikkat çekti. Burada yaptığı konuşmada, önce Türkiye'nin AK Parti yönetiminde, 11 yılda yaptığı aşamayı ve ulaştığı ekonomik düzeyi anlatan Uğur, çok ilgi gören sunumunda; bu 11 yıl içinde Balıkesir'e AK Parti tarafından yapılan yatırımın 10.2 milyar lira olduğunu ifade etti. Büyükşehir'de en iyi hizmetin Ankara bağlantıları güçlü bir belediye yönetimi ile yapılabileceğine dikkat çeken Uğur, "Balıkesir artık Büyükşehir. Bu, hizmet götürülecek alanın 200 kat ve nüfusun yüzde 400 büyümesi demek. Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetin Balıkesir'in her yerine; Ayvalık'tan, Dursunbey'e, Marmara'dan, Sındırgı'ya kadar bütün ilçelerine, bütün mahallelerine götürülmesi gerekiyor. Bunu da ancak Ankara bağlantıları güçlü, tecrübeli bir yönetim yapabilir" diye konuştu.

TÜRKİYE BİZİMLE BÜYÜDÜ

Daha 250 bin kişinin yaşadığı Balıkesir'in sorunlarını bile çözememiş bir yönetimin, neredeyse 1.5 milyonluk bir nüfusa hizmet götürmesinin mümkün olamayacağını işaret eden Uğur, şöyle devam etti; "Türkiye büyüdü, vergi gelirleri arttı. Balıkesir'de 2004-2009 arasında belediyeye İller Bankası'ndan gelen para 119 milyon lira. 2009-2014 yılları arasında gelen para da 289 milyon lira. Son 5 yılda 169 milyon fazla para gelmiş. 119 milyonla otogar, Atatürk Parkı dahil Balıkesir'in içme suyu arıtması, atık su arıtması, su şebekesi, gibi yatırımlar yapıldı. Bu para yetmiş artmış. Belgede kimin imzası var. Vatandaş bilgi edinme hakkından dolayı mevcut belediyeye sormuş, demiş ki; merkezi idareden alınan paylar ne kadar? 2004-2014'e kadar. O da yazılı evrak vermiş; biz 169 milyon fazla para aldık. Parayı iyi yönetemezsen projeleri uygulayamazsın. İşte bu projeleri yapabilmek için işten anlayan, hesap kitap bilen, projeleri uygulayan olmak lazım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Oyunu AK Parti'ye ver tecrübeyi konuştursun"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN