Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocaoğlu'nu gezdirelim kokuyu yerinde duysun

AK Partili Doğan, "Körfez'de ve İzmir'de koku yok" diyen Kocaoğlu'na böyle yanıt verdi, "Sayın Kocaoğlu, tepki göstereceğine, katkı isteyebilir" dedi

Giriş Tarihi: 20.5.2014
Havaların ısınması ile birlikte özellikle Salhane, Bayraklı ve çevresinde, derelerin denize döküldüğü alanlarda başlayan ve rüzgarın etkisi ile İzmir'in bir çok yerinden hissedilen pis koku, İzmir gündemine bomba gibi düştü. AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, İzmir'in birçok noktasında koku problemi olduğunu söyledi. Meclis toplantısında kendisine sert tepki gösteren Başkan Aziz Kocaoğlu'na çağrıda bulunan Doğan; "Gelin koku problemi olan yerleri size biz gezdirelim" dedi. Geçtiğimiz Cuma günü İZSU Genel Kurulu'nda 2013 yılı faaliyet raporu ve kesin hesabı görüşülürken çalışmalara ışık tutmak adına partisi adına söz aldığını belirten Doğan; "O toplantıda Meles Deltası ve çayının koktuğunu, buradan yayılan pis kokunun vatandaşları rahatsız ettiğini ifade ettik. Sayın Kocaoğlu yine olayı saptırarak müthiş derecede tepki gösterdi. Olayı adeta kişisel husumete dönüştürdü" dedi. Koku problemine rahatlıkla bir çok somut örnek verebileceklerini dile getiren Doğan sözlerini söyle sürdürdü; "Örneğin Alsancak'ta DEÜ Rektörlüğü ile İzmir Palas Oteli arasındaki noktaya Sayın Başkan gitsin. Orada 3 dakika dursun. Meles Çayında ve piknik alanının bulunduğu yerde, özellikle akşamları, Karşıyaka ve Çiğli bölgelerinde bir dolaşsın. Buraların, İzmir'in kokup kokmadığını kendisi bizzat tespit etsin" diye konuştu. İZSU bürokratlarının ve çalışma arkadaşlarının Başkan Kocaoğlu'na koku konusunda doğru bilgi vermeyebileceklerini öne süren Bilal Doğan; "Ama biz Sayın Başkanı kokan noktalara götürebilir, gezdirebiliriz. Sayın başkana bize alınganlık, tepki göstereceğine, bizden katkı isteyebilir"diye konuştu.

"AMACIMIZ KATKI KOYMAK"
İZSU Genel Müdürlüğünün faaliyetlerini denetleyen denetçilerin büyükşehir belediyesi bürokratları arasından seçilmesini de eleştiren Doğan; "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan iki bürokrat Aziz Kocaoğlu'nun yönetim kurul başkanı olduğu İZSU'yu nasıl denetleyecek? Tespit ettiği aksaklıkları nasıl gündeme getirecek? Nasıl objektif olabilecekler. Meclis'te AK Parti ve CHP'de konusunda uzman arkadaşlar var. Hadi AK Parti'den seçmedin CHP grubundan bu işi objektif olarak yapabilecek arkadaşlar var. Ama Sayın Kocaoğlu, kendisi ile ilgili olarak yapılan tespitlerde hiç eleştiriye tahammülü olmadığını, hiçbir öneriye açık olmadığını zaten ortaya koyuyor" diye konuştu.

"SU ZAMMINI GERİ ÇEKSİN"
İZSU' nun hazırladığı yıllık bütçelerde yatırımlar için ayırdığı kaynağın büyük bölümünü kullanamadığını hatırlatan Doğan; "Atıl kaynakları İzmir'deki pis kokuyu ortadan kaldırabilecek çalışmalara aktarabilir. Dereleri ıslah edip körfezin daha temiz bir hale gelmesine katkı koyabilir. Amacımız İZSU'nun önümüzdeki süreçte kentimize, İzmirliye daha iyi hizmet verebilmesidir. Fakat Kocaoğu'ndan müthiş bir tepki aldık. Sayın Aziz Kocaoğlu'nun yönetim kurulu başkanı olduğu İZSU'nun kasası para dolu. Fakat kente yeteri kadar hizmet etmiyor. Israrla İzmirliye Türkiye'nin en pahalı suyunu kullandırıyor. Yetmedi, suya yüzde 10 zam daha yapıyor" diye konuştu. Doğan, Kocaoğlu'nun su zammını geri almasını da istedi, şöyle dedi: "Hadi Ankara Büyükşehir'i beğenmeyebilir. İçme suyu tarifelerini Ankara'nınkine çekmiyorsa CHP'li Eskişehir'in tarifesine çeksin, onu örnek alsın."

"MAZERET DEĞİL İCRAAT İSTİYORUZ"
AK Partili Hakkı Durmaz, Aziz Kocaoğlu'nun da Körfez'in belli dönemlerde koktuğunu kabul ettiğini söyledi. Koku probleminin sebeplerinin ve çözüm önerilerinin İZSU Genel Kurulunda konuşulup tartışılmasının normal olduğuna dikkat çeken Durmaz, "Aziz Başkan Büyük Körfez Projesi'nin TCDD'nin ortaklığından dolayı mazeret gösterdi. Biz mazeret değil icraat olan faaliyet raporu istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaoğlu'nu gezdirelim kokuyu yerinde duysun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN