Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Matematik dahileri

İzmir Özel Fatih Koleji öğrencileri, matematik dalında yurt içi ve yurt dışında katıldığı bütün yarışmalarda büyük başarı elde etti, kurumlarını onurlandırdı

Giriş Tarihi: 28.5.2014
Özel Ege Lisesi tarafından düzenlenen 'Geleneksel Ege Bölgesi 16. Matematik Yarışması'nda İzmir Özel Fatih Koleji, büyük başarı gösterdi. 77 okul arasından orta okullarda birinci, liselerde de ikincilik kürsüsünde yeraldı. Öğrenciler, bireyselde de 2 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya ile bir de 7.'lik kazandı. İzmir Özel Fatih Koleji Bilim Olimpiyatları Ekibi Öğretmenleri Mahmut Aydın, Dr. Bahadır Uğur, Mehmet Gökdeniz çalışmalarının karşılıklarını almanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen 19. Antalya Ulusal Matematik Olimpiyatı'nda İzmir Fatihli öğranciler 1 altın ve 2 bronz madalya kazandı. Türkiye genelinde ve seçilmiş 500 öğrenci arasında yapılan Matematik Olimpiyatı Antalya'da gerçekleşti. Zorlu geçen sınavlarda Doğanata Eğitim Kurumları İzmir Özel Fatih Koleji öğrencileri ilk sıralarda yer aldı. Yarışma sonunda Bilim Olimpiyatları Ekibi öğrencilerinden Eray Ünsal Atay altın madalya, Burhancan Karaca ve Onat Vuran da bronz madalya kazandı, İzmir'i ve okullarını başarıyla temsil etti.

DÜNYA İKİNCİSİ

Rusya Federasyonu'nun Uluslararası Matematik Yarışması URFODU'da İFK'lı öğrenciler, dünya çapında başarılar kazandı. Eray Atay 97 puanla İzmir ve Türkiye birincisi ve dünya ikincisi oldu ve gümüş madalya kazandı. Egemen Erbayat; 92 puanla İzmir ikincisi, Türkiye ikincisi, dünya dördüncüsü oldu ve bronz madalya kazandı. Tuğba Çoban ise, 84 puanla İzmir ikincisi, Türkiye onbirincisi oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Matematik dahileri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN