Marİfetlİ Ayçe'nİn mezunİyet sevİncİ

Giriş Tarihi: 24.6.2014

Hayata bir kromozon fazla ile gelen ve 'down sendromu'nu bir sorun değil bir özellik olarak kabul eden Deniz Ayçe Karagöz, eğitim gördüğü İzmir Üniversitesi'nden başarılı bir şekilde mezun oldu

İngilizce ve Almanca bilen, salsa ve çaça yapan, stajındaki başarısı nedeni ile mezun olmadan iş teklifi alan ve enerjisi ile tüm sınıf arkadaşlarının neşesi olan Ulusal Down Sendromu Derneği Gençlik Kolları Başkanı Deniz Ayçe Karagöz, İzmir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümündeki eğitimini başarı ile tamamlayarak mezun oldu. Hayata bir kromozon fazla ile gelen ve Down Sendromunu bir sorun değil bir özellik olarak kabul eden Deniz Ayçe Karagöz, eğitimini burslu olarak sürdürdüğü İzmir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünden başarı ile mezun oldu. İlkokuldan başlayarak eğitim konusunda annesi Seray İlkmen ile birlikte verdiği mücadeleyi üniversite mezuniyeti ile taçlandıran Deniz Ayçe, en yoğun turizm bölgelerinde mesleğini yapmak istiyor. İngilizce ve Almancasını geliştirmek için eğitimlerini sürdüren Deniz Ayçe'nin, 'salsa' ve 'çaça'dan sonraki yeni ilgi alanı ise fotoğraf.

ÇOK EĞLENCELİYDİ
Mezuniyet töreninde İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali Rıza Doğanata ve Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş ile bir araya gelen Deniz Ayçe, İngilizce Hazırlık Sınıfı ile başlayan üniversite eğitimini başarı ile tamamlamasına olanak sağlandığı için teşekkür etti. İzmir Üniversitesi'nde eğitim aldığı için çok mutlu olduğunu belirten Deniz Ayçe, "Hocalarım ve arkadaşlarımla çok iyi anlaştığım ve eğlenceli bir üniversite hayatım oldu" dedi. Ulusal Down Sendromu Derneği'ndeki etkinliklerine herkesi davet eden ve daha fazla Down Sendromlu gencin eğitim alabilmesini isteyen Deniz Ayçe, "Herkes üniversitede okuyabilir. Allah herkese üniversitede okumayı nasip etsin" dedi. Mütevelli Heyet Başkanı Doğanata ve Rektör Erciyeş de mesleki kariyerinde Deniz Ayçe Karagöz'e başarı diledi, "İzmir Üniversitesi'nin toplumsal duyarlılığını farklı bir boyuta taşıyan Deniz Ayçe'nin başarıları ve çalışma azmi her zaman bizler için umut ve mutluluk kaynağı oldu. Mesleki hayatında da bizleri başarıları ile gururlandıracağına eminiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marİfetlİ Ayçe'nİn mezunİyet sevİncİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN