Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Motorlu magandaları bir talimatı ile bitirdi

Manisa'da yaşanan motor kazası sayılarının artması, yeni İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren'i harekete geçirdi. Denetimleri sıklaştıran Ceren'in bu konudaki tavrı, ailelerden takdir topladı

Giriş Tarihi: 24.6.2014
Manisa'da motor kazasında 3 gencin hayatlarını kaybetmesi Manisa Emniyeti harekete geçirdi. Göreve başlar başlamaz talimat yağdıran yeni Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, öncelikle tüm polis ekiplerine Manisa'da ilin bütününde kasksız, ehliyetsiz ve plakasız motosiklet kullanan sürücüler üzerinde yoğun bir kontrol başlattı. Müdür Ceren, "Manisa'da motorsiklet sayısını 154 bine ulaşmış kentte otomol sayısı 157 bin nerede ise otomobil sayısı kadar motosiklet var. Bu rakamlar Türkiye ortalamasının çok üzerinde olması dikkat çekiyor" dedi. Manisa'da geçtiğimiz günlerde Samet Karakuş isimli gencin, arkadaşları Serhat Girgin ve Gürkan Akın ile birlikte kullandığı 35 DU 246 plakalı motosikletiyle Fevzi Çakmak Mahallesi'ne geldiklerinde, Muradiye yönüne giden bir otomobille çarpışmıştı. Kask takmadıkları belirlenen üç gençten Samet Karakuş, yaşamını olay anında yitirirken, arkasındaki iki arkadaşı da kaldırıldıkları hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamaması Manisa Emniyet yetkililerini motosiklet kontrollerine yöneltti. İl geneline yayılan bu talimatla; kasksız, ehliyetsiz ve plakasız motor kullananlar kontrol altına alındı. Kısa sürede kurallara uygun hale gelen motosiklet trafiği sayesinde, ölümlü kazalar bıçak gibi kesildi.

TAVİZ VERİLMEYECEK
Manisa'da göreve başlar başlamaz ilk emri tüm birimlerin kente ve kırsal alanda kullanılan motosikletlerin kontrolü ile ilgili emir veren Ceren, "Motosiklet kullanan herkesin ehliyetinin, kaskın olmasını istiyoruz. Bu konuda taviz verilmeyecek. Bu kazaları önlemeye yönelik her türlü çalışmayı yapacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Motorlu magandaları bir talimatı ile bitirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN