Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ceremesini İzmirli çekiyor

Giriş Tarihi: 20.7.2014

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bir süre önce uygulamaya koydukları yeni ulaşım sisteminin, vatandaşların fazladan indi bindi yapmalarına yol açtığını itiraf etti

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Alsancak semtindeki tam otomatik katlı otopark açılışında, İzmirlilerden büyük tepki gören yeni ulaşım düzeniyle ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bilgi verirken, sistemin trafiği rahatlattığını ancak bunun bedelini toplu ulaşımı kullanan vatandaşların fazladan aktarma yaparak ödediğini kabul etti. Kocaoğlu, "Sayın Genel Başkanım 29 Haziran'da bir uygulama başlattık. Aktarmalı ulaşım sistemi diye. Her noktadan kalkıp kentin merkezine gelen otobüsleri Konak Bahribaba Parkı'nda ve Halkapınar'da keserek burada dolaşan otobüs sayısını neredeyse 3'te 2 oranında azalttık. Dolayısıyla trafik rahatladı. Ama bunun ceremesi de sevgili hemşehrilerimize bir daha fazladan inip binmeye mal oldu. Önce çok büyük tepki aldık daha çok malum çevrelerden. Ama şu an hemşehrilerimiz bizi sahiplendiler. Alışıyoruz. Biz de tüm ulaşım ekibimizle her gün rakamları istatistikleri masaya yatırıp, nerede sıkıntı var onu gidermeye ve bu sistemi giderek mükemmelleştirmeye, hemşehrilerimize daha hızlı, konforlu güvenli istedikleri yerlere ulaştırmaya çalışıyoruz" dedi.

OTOPARK SIKINTISI

Açılışı yapılan otopark hakkında da bilgi veren Kocaoğlu, "Burası Alsancak sakinlerinin bildiği gibi bir benzin istasyonuydu. Rahmetli Piriştina zamanında burası kapatılmıştı ancak arsa sahibinde kalmıştı. Bizim zamanımızda arsa kamulaştırıldı ve sizin huzurunuzda açıyoruz. Alsancak'ta ciddi otopark sıkıntısı var. Hem trafik, hem ulaşım problemini çözmek, hem de araç sahiplerinin araçlarını güvenli şekilde bırakacakları mekanlar oluşturmak için çalışıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ceremesini İzmirli çekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN