Türkiye'nin en iyi haber sitesi

142 gün geçti, hala ondan bir haber yok

İstanbul'dan Romanya'ya giden kuru yük gemisinin ikinci kaptanı Egemen Atay, 142 gündür kayıp. Geminin içinde kaybolan 33 yaşındaki Atay'ın İzmir'deki eşi ve çocukları perişan halde

Giriş Tarihi: 8.9.2014
İzmirli gemi kaptanı Egemen Atay (33), 142 gün önce ikinci kaptanı olduğu gemi, boğazı geçerken esrarengiz şekilde kayboldu. Atay, ev hanımı eşi Sevil Atay (39) ile 18 Nisan'da vedalaştıktan sonra emekli babası Satılmış Atay (60) tarafından havalimanına bırakıldı. İstanbul'da çalışmaya başlayacağı firmanın personel müdürü ile görüştükten sonra Sarıyer Limanı'ndaki Atlas Grup A.Ş.'ye ait M/V TAYFA adlı kuru yük gemisine geçen Atay, personelle tanıştıktan sonra gece kamarasına geçerek uyudu. 19 Nisan'da uyandıktan sonra eşini cep telefonundan arayarak sohbet eden Atay, geminin dümenine geçeceği için 21.30 sıralarında kamarasında dinlenmeye çekildi. Egemen Atay'dan o saatten sonra bir daha haber alınamadı. 20 Nisan'da gemi İstanbul Boğazı'nı geçtiği sırada esrarengiz şekilde ortadan kaybolan Atay'ın hayatından endişe eden gemi personeli durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. Bunun üzerine 45 mil açıktaki gemi tekrar Sarıyer Limanı'na geri geldi. Denizde yapılan aramalarda cesede rastlanmadı. Atay'ın pasaportu, cep telefonu ve eşyasının kamarasında durduğu belirlendi. Kaybolan kaptanın eşi Sevil Atay, artık acıdan nefes alamaz hale geldiğini belirterek, "Yaşayabilmek için tek başına savaşan bir kadın oldum. Eşimin anne babası da ne arıyor ne soruyor. Hiç umurlarında değil. Eşimle benim anlaştığımızı ve öyle kaçtığını düşünüyorlar. Savcılık telefon konuşmalarını inceleyince gerçek çıkacak diyorlar. Belki de acısını öyle bastırıyor. Çocuklarım yoldan geçen yaşlı adamlara dede diye bağırıyor. Benim babam zaten vefat etmişti. Ağabeyim bile işini gücünü karısını çoluğunu çocuğunu bırakıp İzmir'e geldi. Bize destek oluyor" diye konuştu.

GİTME ANNE KAYBOLURSUN

Eşinin görev yaptığı geminin titizlikle ve detaylı aranmadığını düşündüğünü söyleyen Sevil Atay şöyle konuştu: "4 ay 22 gün oldu. Çocuklarım soruyor. Uykuda babasını sayıklıyor. 11 Ağustos'ta turizm bürosunda işe başladım. Çocuklarımda 'İşe giden gelmiyor' psikolojisi oluştu. Lavaboya gittiğimde oğlum, 'Gitme kaybolursun anne' diyor. İnsanların çoğu eşime başka bir kadınla kaçtı diyor. Eşimin bulunmasını istiyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
142 gün geçti, hala ondan bir haber yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN