Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İtiraf gibi cevap!

Başkan Aziz Kocaoğlu, AK Parti Sözcüsü Doğan'ın "Teleferik neden bir türlü bitirilemedi" şeklindeki sorusunu "Çok kısa sürede bitmesi gereken iş uzadıkça uzadı" diye yanıtladı

Giriş Tarihi: 15.10.2014
İtiraf gibi cevap!
İzmir Büyükşehir Belediyesinin eki ayı meclis toplantısına, bir türlü hizmete açılamayan teleferik, mühürlenen fuar alanı ve Bayraklı'daki gökdelen yangınına ilişkin eleştiriler damga vurdu. AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, mecliste üç kez süre uzatımına gidilen Balçova'daki teleferik projesinin neden hala bitirilemediğini sordu. Süreç hakkında bilgi veren Kocaoğlu, "İnşaat devam ediyor. Önümüzdeki günlerde bitecek. Bizim için de sıkıntılı bir iştir. Çok kısa bir sürede bitmesi gereken iş uzadı. İyi niyetle çalışıyoruz" dedi.

AKLIM ERMİYOR!
Bayraklı'daki gökdelen inşaatı yangınında, İzmir itfaiyesinin yetersiz kaldığını belirten Doğan'ın, "İzmir itfaiyesi Türkiye'ye örnekti. Rahmetli Ahmetli Piriştina zamanında önemli çalışmalar yapıldı. Sizin belediye başkanlığınızda itfaiye geri gitti" yönündeki eleştirisine karşılık, Kocaoğlu, söz konusu yangında itfaiyenin görevini yerine getirdiğini, su sıkıntısı yaşanmadığını söyledi. Yeni Fuar Alanı inşaatının iş güvenliği riskleri dolayısıyla mühürlenmesi de mecliste gündem oldu. Egeli SABAH'ın gündeme taşıdığı gelişmeye ilişkin AK Partili Ali Kökoğuz "Siz şimdi verdiğiniz gibi 2015 Mart'ında buranın açılacağına inanıyor musunuz?" diye sordu. Kocaoğlu ise "Bizim dünya çapında en büyük fuarımız bitiyor. Mermer fuarını 26 Mart'ta bir mani olmaz, fuar alanı basılmaz ise açacağız. Geri kalanına aklım ermiyor" cevabını verdi. Kocaoğlu'nun "baskın yapılmazsa" sözlerini açmasını isteyen AK Partili Mesut Demirkaya'da alanda iş kazasının yaşandığını hatırlattı. Toplantıda İZSU Genel Müdürlüğü'ne müşavirlik hizmeti veren İZBELCOM'un 9 milyon TL'lik sermaye artırım kararı incelenmek üzere ihtisas komisyonlarına gönderilirken İZFAŞ ilee Grand Plaza'nın 5 milyon TL'lik sermaye artırımı önergesi tartışmalara neden oldu. Sermaye artırımı kararı AK Partililerin ret oyuna karşılık oy çokluğu ile meclisten geçti. Öte yandan Teleferik Tesisleri'nin alanının Orman Bölge Müdürlüğü'nden 5 yıllığına Büyükşehir'e tahsis edilmesi konusu da mecliste görüşüldü. Onay alınması halinde Orman Bölge Müdürlüğü ile belediye protokol imzalayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtiraf gibi cevap!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN