Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne oldu da değişti?

Daha önce Spor Bakanlığı ile İzmir'e yapılacak stat konularında mutabık kalındığını hatırlatan Yemişçi, "Başladığımız yere geri döndük. Buna sebep olanları kınıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 13.11.2014
Ne oldu da değişti?
Yaklaşık iki yıldır gündemi meşgul eden İzmir'e yapılacak olan stadyumlar konusunda geldiğimiz nokta başlama noktası oldu. İzmir Gücü Spor Vakfı'nın (İZVAK) Başkanı Tuğrul Yemişçi, statlar konusunda daha önceden söylenenleri gündeme taşıdı, şöyle konuştu; "Bakınız 5 Mart 2013 tarihli gazetelerde bu konu ile ilgili neler yazıyor? İZVAK öncülüğünde stadyumlarımız konusunda spor bakanlığı ile varılan anlaşma nasıl olmuş? İzmir'den Ankara'ya İZVAK öncülüğünde giden kulüp başkanları, Binali Yıldırım ve Suat Kılıç ile görüştü. Peki bugün yaklaşık iki yıla yakın sürede neler yapıldı? Bakanlıktan Alsancak Stadyumu için aldığımız tadilat sözünün yerine gelmesi için çalışma yapılacaktı. Ancak o gün görevdeki bir kulüp başkanının yanlış tutumu yüzünden, Alsancak Stadyumu çimleri kulüplerce yenilenmiştir. Gürsel Aksel Göztepe ve Yalı Karşıyaka statları ihalesi yapılmıştır. Sonrasında ise, Büyükşehir ve ilçe belediyeler stat inşaatlarına karşı çıkmışlardır. Buralarda stadyum yapılmasına izin vermeyeceklerini beyan etmektedirler. Bugün görevde olan her iki kulüp başkanları da Yalı ve Gürsel Aksel için ısrarcı değillerdir. Spor bakanlığımız ile varılan anlaşma sonucu Alsancak ve Atatürk statları yenilenecek, Örnekköy'deki yer, spor alanı olarak daha sonra inşaatı yapılmak üzere değerlendirilecektir. Alınan bu kararlarda mutabık kalınmıştı."

BİRLEŞME ZAMANI

Bugün Alsancak Stadyumu'nun çürük olduğu gerekçesi ile kapatıldığını ve Atatürk Stadyumu ise bakıma alındığını belirten Yemişçi, "Üzülerek söylüyoruz ki, bugün iki yıl sonra stadyumlar konusunda İzmir daha kötü duruma gelmiştir. Sebep olanları kamuoyu önünde kınıyoruz. İzmir'in kavgaya değil, birlikte harekete ihtiyacı her zamankinden daha çok var. Ancak böylece diğer şehirlerden geri kalmışlığımızı kapatabiliriz. İZVAK olarak biz üzerimize düşeni hep yapma gayretinde olduk. Bundan sonra da olacağız. Başta kulüplerimizin değerli başkanlarını ve diğer yetkilileri hep birlikte sorunları çözmeye davet ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne oldu da değişti?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN