Haberhattı

Giriş Tarihi: 15.11.2014
Haberhattı
Yeni hallerini görenler şaşırıyor
Denizli'de 'morbid obez' olarak adlandırılan aşırı kilolu kişilerin tüp mide ameliyatı ile kilolarından kurtulmalarını sağlayan cerrahi yöntem, kamu hastanelerinde de uygulanmaya başlandı. Servergazi Devlet Hastanesi'nde son iki yılda tüp mide ameliyatı olarak kilolarından kurtulan 50 hasta bir araya geldi. En dikkat çeken hastamlar ise 10 ayda 88 kilo veren Okan Özdemir, 10 ayda 56 kilo veren Emine Tahancalıo ve 4 ay içinde 45 kilo veren Murat Kayhan oldu. Etkinlikte ameliyat olarak kilolarından kurtulan hastaların yeni halleri herkesi şaşırttı.

Başıboş köpekler vatandaşı korkuttu

İzmir'in dört bir yanında mesken tutan başıboş sokak köpekleri, vatandaşları tedirgin ediyor. Kent merkezinde sürü halinde dolaşan köpeklerden rahatsız olan ve şehrin göbeğinde doğal köpek barınağı oluştuğunu aktaran vatandaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin konuya el atmasını istedi. Şehirde uzun süredir devam eden bu sorundan dolayı sıkıntı yaşadıklarını anlatan vatandaşlar köpeklerin bir çocuğu da ısırdığını iddia etti. Esnaf da köpeklerin sürü halinde gezmesinden dolayı mağdur olduklarını belirtti.

Japon el sanatları görücüye çıkıyor

'Dünyanın en iyileri' arasında yer alan çağdaş Japon el sanatları, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde görücüye çıkacak. Japon seramik sanatçısı Takeuchi Kouzo, zarif el sanatı eserlerinin yer alacağı serginin açılışına atölye çalışmasıyla renk katacak. AASSM'de, 24 Kasım - 23 Aralık günleri arasında 'Materyallere Diyalog' başlıklı Çağdaş Japon Güzel Sanatlar ve El Sanatları sergisine ev sahipliği yapacak. Dünyanın en iyileri arasında yer alan Japon el sanatlarının seçkin örnekleri, İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haberhattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN