Hastane bitiyor yoldan eser yok

Çiğli Devlet Hastanesi'nin mart ayında hizmete açılacağını bildiren AK Parti İlçe Başkanı Özgür Kaner, "Siz hastaneyi bitirin biz yolu yaparız" diyen Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan'a tepki gösterdi. Kaner "Yol hastane açıldıktan sonra mı yapılır" diye sordu

Giriş Tarihi: 8.12.2014
Hastane bitiyor yoldan eser yok
Milletvekili Binali Yıldırım'ın, AK Parti Çiğli kongresinde, Çiğli Devlet Hastanesi'nin 100 metrelik yolunun yapılamamasına ilişkin eleştirisine Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan'ın, "Siz önce hastaneyi yapın, biz yolu yaparız" biçiminde cevap vermesi AK Parti İlçe Başkanı Özgür Kaner'in tepkisine yol açtı. Kaner, yaklaşık 4 ay sonra hastanenin hizmete gireceğini belirterek, "Yol hastane açıldıktan sonra mı yapılır" diye tepkisini dile getirdi. Binali Yıldırım Çiğli kongresinde, "Çiğli Devlet Hastanesi'nin 100 metrelik yolunun yapmadıklarına hiç şaşırma. Onlar yol yapmaz. Hizmetlerimizi engellemek için mahkemeleri su yolu yapar" demişti. Yıldırım'ın sözlerine karşılık Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, "Bağlantı yolu 100 metre değil 700 metre uzunluğunda. İzmir Büyükşehir Belediyesi yapacak. O yüzden belediye 2015 yatırım programına yolun yapılmasını aldı. Siz hastaneyi yapın, bitirin biz yolunu yaparız" diye Yıldırım'a cevap vermişti.

KOCAOĞLU LÜTFEDİP GELMEDİ

AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Özgür Kaner, hastanenin arka kısmında bulunan 8780/11 sokaktan bahsettiklerini belirterek, "150-200 metrelik yol 8780/1 sokaktan başlayarak İZBAN hattının altından veya üstünden geçip sonra da 8782 sokak ile Anadolu Caddesi'ne bağlanabilir. Hasan Arslan'ın bahsettiği yol ise Ata Sanayi'nin içinden geçen 8780/1 sokak. O yolun açılabilmesi için yüzlerce evin kamulaştırılması gerekiyor. Bu yolun yapımı uzun yıllar sürebilir. Hastane mart sonunda hizmete girecek. Yol, hastane açıldıktan sonra mı yapılır? Aziz Kocaoğlu lütfedip bu sahaya gelmedi. Ata Sanayi içinden devam eden 8780/1 sokağın sonunda evlerin bulunduğu bulvarı 700 metre ilerletip Evka 5'ten inen kavşağa bağlamayı planlanıyorlar. Ama bu mahalleyi bölecek. Çok ciddi kamulaştırma gerekecek. Bu hastanenin en kısa yolla ve en az masrafla Anadolu Caddesi'ne bağlanması mümkün. Başta Aziz Kocaoğlu olmak üzere belediye yetkilileri bölgeyi bir kere gelip görseler anlayacaklar" dedi.

GAYRICİDDİ BİR SÖYLEM

Bölgedeki Ata Sanayi Sitesi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Necat Öztürk ise hastane açıldıktan sonra trafik yoğunluğunun katlanacağına dikkat çekti. Hastane açıldıktan sonra yolun yapılması çok zor olacağını vurgulayan Öztürk. "Bu gayrıciddi bir söylem. Hastane yapılmadan önce yolların, kaldırımların, çevre düzenlemesinin, yaya geçitlerinin ve sinyalizasyonun yapılması gerekiyor. Yapılsın ki devlet ve yerel hizmetleri bir anda bütünleşsin, en sağlıklı hizmet vatandaşa sunulsun. Onlar bir çivi dahi çakmıyorlar. Otobüs durakları için bir cep yapılabilir. Hastane duvarları belli. Ona göre bir çevre düzenlemesi yapılması lazım. Hastane açıldıktan sonra bunların yapılması çok daha zor olur. Şu an bile biz park ve trafik sorunu yaşıyoruz. Hastane açıldıktan sonraki trafiği ve park sorununun ne boyutlara ulaşacağını tahmin bile edemiyorum" diye konuştu. Hastane inşaatının şantiye şefi Yücel Öğrenci ise "Şubat ayı sonunda inşaat tamamlanacak ve TOKİ'ye teslim edeceğiz. Mart ayı sonunda hastane hizmete açılabilir" diye bilgi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastane bitiyor yoldan eser yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN