Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şark kurnazlığına izin vermeyeceğiz

Giriş Tarihi: 17.12.2014
Şark kurnazlığına izin vermeyeceğiz

Aydın Şengül, Başkan Kocaoğlu'nun Karşıyaka Stadı için yaptığı yeni teklifi 'şark kurnazlığı' olarak niteledi. Şengül, "5 dönüm vererek 70 dönüm yer istiyor. Bu teklif kabul görmez" dedi

AK Parti hükümetinin her yatırımını mahkemeye taşıyan, diğer taraftan da "İzmir'e yatırım yapılıyor diye" şikayette bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka'da Yalı'ya yapılması planlanan stat için yeni bir tartışma başlattı. 'Hükümetin istediği yer olmasın da neresi olursa olsun' mantığıyla yola çıkan Başkan Kocaoğlu, Örnekköy'den sonra Karşıyaka Spor Kulübü'nün önerdiği Çiğli arazisinin önünü açacak yeni bir formül ortaya koydu: "ESHOT garajı olarak projelendirdiğimiz bu bölgedeki yaklaşık 5 dönümlük arazimizi, stat yapılmak üzere Maliye Hazinesi'ne devretmeye, diğer 30 dönümlük alandaki tahsis hakkımızdan da feragat etmeye hazırız. Bu devire karşı tek talebimiz, Örnekköy'deki arazinin garaj ihtiyacımızı karşılamak üzere, Belediye Hizmet Alanı olarak Büyükşehir Belediyesi'ne verilmesidir."

"MAĞDURU OYNUYOR"
AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, Başkan Kocaoğlu'nun Karşıyaka Stadı için yeni teklifini "Sayın Kocaoğlu şark kurnazlığı yapıyor. Bu teklifi kabul görmez. 'Ben teklif yaptım, hükümet kabul etmedi' diyerek, yine her zaman yaptığı gibi mağduru oynama peşinde" diye konuştu. Şengül 10 yıldır Aziz Kocaoğlu'nun 'Örnekköy'e stat yapacağım' diye tutturduğunu bu teklifiyle de kendisinin de Örnekköy'e stat yapılamayacağını kabul ettiğini vurgulayarak şöyle konuştu: "Sayın Kocaoğlu, nihayet Örnekköy'ün stat için uygun olmadığını kabul etmiş durumda. Karşıyaka "İlla da Örnekköy olacak" inadı yüzünden 10 yıl kaybetti. 10 yıl sonra da olsa bu noktaya gelmiş olması başarı. Ama yaptığı yeni teklif tam bir kurnazlık örneği. Takas teklif ettiği Çiğli'deki arsada belediyenin hissesi 5 dönüm. Gerisi zaten devletin. 5 dönümü verip, karşılığında Örnekköy'de devletten 70 dönüm yer istiyor. Sayın Kocaoğlu, hala stat konusunda Karşıyakalılarla alay ediyor. Üstelik Çiğli'de önerdiği arazide yıllarca sürecek plan tadilatı yapılması lazım. Onu da Çiğli Belediye bakalım ne der diyor. Çiğli Belediyesi sana bağlı değil mi? Sen istedikten sonra karşı mı gelecek?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şark kurnazlığına izin vermeyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN