Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SGK yapılandırması için son 2 güne girildi

Kurumun İzmir İl Müdürü Engin Bilgili, SGK primlerinin yapılandırılması için son gün olan 2 Şubat'ta (yarın) 24.00'e kadar hizmet vereceklerini, hafta sonu da 22 müdürlüğün nöbetçi olacağını açıkladı

Giriş Tarihi: 1.2.2015
SGK yapılandırması için son 2 güne girildi
Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) İzmir İl Müdürlüğü'ne sigorta primleri yapılandırması kapsamında 110 bin başvuru yapıldı. İzmir'de toplam 2 milyar 251 milyon 278 bin 877 lira borcun yapılandırıldığı öğrenildi. SGK'nın toplam alacağının yüzde 86'sının yapılandırıldığını ifade eden SGK İzmir İl Müdürü Engin Bilgili, "SGK primlerinin yapılandırılması için son gün 2 Şubat. 2 Şubat Pazartesi günü (yarın) saat 24.00'e kadar hizmet vereceğiz. Hafta sonu da 22 müdürlüğümüz mesai saatleri arasında nöbetçi olarak hizmet verecek"şeklinde konuştu.

MİKTAR DAHA ARTACAK

Torba Yasa kapsamında 1 Ekim 2014'te başlatılan prim borçları yapılandırma süresi, işveren ve sigortalı borçları için 2 Şubat Pazartesi günü, Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçları için ise 30 Nisan'da sona erecek. Yapılandırma kapsamında SGK İzmir İl Müdürlüğü'ne bugüne kadar 110 bin başvuru yapıldı. Bu sayede 2 milyar 251 milyon 278 bin 877 lira borç yapılandırıldı. Rakamın, yapılandırmanın son günü olan 2 Şubat'a kadar artacağını belirten SGK İzmir İl Müdürü Engin Bilgili, "Bakanlar Kurulu kararı uyarınca 1 ay uzatılan yapılandırma müracaatları kapsamında, ilk taksit ödeme süresi ise 2 Mart'ta sona erecek. Başvuru yapamayan vatandaşların bu tarihleri kaçırmamaları için Sosyal Güvenlik Kurumu Merkez Müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekiyor. Yapılandırmaya başvuran vatandaşlarımızın bu borç tutarlarını öderken, bir yıl içinde 2 taksitten fazla ödemeyi aksatmamalı. Aksatması durumunda yapılandırmanın iptal olacağı hususunu gözden kaçırmamalılar" dedi. SGK İl Müdürü Bilgili, Bağ-Kur borcu ile ilgili müdürlüklerine 10 bin 306 başvuru olduğunu, bu bağlamda 193 milyon 604 bin 778 liralık borcun yapılandırıldığını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK yapılandırması için son 2 güne girildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN