AK Partili 6 başkan Badem'e destek verdi

'in AK Partili 7 ilçe belediye başkanı Torbalı'da buluştu. Büyükşehir'in et tesisi ve hali geri almasına tepki gösteren Ödemiş Belediyesi Başkanı Badem'e diğer 6 başkandan destek geldi

Giriş Tarihi: 12.3.2015
AK Partili 6 başkan Badem'e destek verdi
Büyükşehir Belediyesi'nin, toptancı hali ve et kombina tesislerini Ödemiş Belediyesi'nden geri almasına, Mahmut Badem'in ardından AK Partili diğer 6 ilçe belediye başkanı da tepki gösterdi. AK Partili başkanlar Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez'in ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantıya Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Kınık Belediye Başkan Dr. Sadık Doğruer, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ve Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Şengül katıldı. Toplantıda Ödemiş'in devam eden projeleri ele alındı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Ödemiş Belediyesi ile yaptığı toptancı hali ve et kombina tesislerinin işletme hakkını geri alması masaya yatırıldı. Aynı durumu kendilerinin de yaşayabileceğini ifade eden başkanlar, çözüm için güçbirliği yapma kararı aldı ve neler yapılabileceği tartışıldı ve Badem'e destek kararı alındı.

50 YIL SONRAKİ TORBALI

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Ak Partili belediyelerin, kentin sosyal ve kültürel dokusuna zarar vermeden çok büyük projeleri gerçekleştirdiklerini belirterek şunları söyledi: "AK Parti yerelden, halktan ve yaşamın kaynağından ilham alarak bugünlere geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, ülkemizin geleceğine imza atanların çoğu bu zengin ve çok değerli kaynaktan, belediyecilikten gelmişlerdir. Biz belediyeciliği, bir sonraki seçimleri hesaplayarak yapmıyoruz. Örneğin 50 yıl sonraki Torbalı'nın, geleceğini, kentinin o tarihlerdeki konumunu, önemini, öngörülerimizle projelendirerek bir yol haritası belirliyoruz. Bu bütün AK Partili belediyelerde böyledir. Sosyal belediyecilik yerel olanaklar ölçüsünde kaçınılmazdır. Olması da gerekiyor. Burada önemli olan sınırlı kaynaklarımızla, yaşam kalitesini artırmak ve kentçiliği zirveye taşımaktır. Bizler bunları ve diğer Ak Partili belediyelerin başarı hikâyelerini paylaşıyoruz." Torbalı'ya gelen Belediye Başkanlarının eşleri ören yeri olarak yeni açılan Metropolis antik kentini ziyaret ettiler.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili 6 başkan Badem'e destek verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN