Bubi tuzaklı cadde

Balçova'nın Ata Caddesi'ndeki parke taşları vatandaşı çileden çıkarıyor. Yerinden kaymış taşlar üzerinde yürümeye çalışan çevre sakinleri, belediye yetkililerini göreve çağırıyor

Giriş Tarihi: 16.3.2015
Bubi tuzaklı cadde
'in Balçova ilçesindeki Ata Caddesi'nin parke taşları vatandaşı çileden çıkarıyor. Çevre sakinleri hoplaya zıplaya parçalanmış ve yerinden kaymış taşlar üzerinde yürümeye çalışıyor. Görme engelliler için yapılan sarı kabartma parke taşlarının da bazı yerlerde parçalandığı görülürken, vatandaşlar da belediyeyi göreve çağırdı. Parçalanan parke taşları yerden alarak gösteren AK Parti Balçova İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Gültekin, "Cadde ve kaldırımlar zaten çok dar. İnsanlar yürümekte zorlanıyor. Bir de bu taşlar parçalanınca yürümek imkansız hale geliyor. İnsanlar hoplaya zıplaya yürüyor" diye konuştu.

ETRAFA SU SIÇRATIYOR
Yağışlı havalarda içi su ile dolan kaymış parke taşlarına basan vatandaşlar adeta fıskiyeden su fışkırır gibi etrafa su sıçratıyor. Balçovalıların korkulu rüyası haline gelen taşlar nedeniyle özellikle çocuklar ve yaşlılar yürümekte zorluk çekiyor. Bazıları ise kırık taşlara basarak düşüp yaralanabiliyor. Caddeki parke taşlarının yaşanan kazalara ve olumsuzluklara rağmen hala yenilenmemesi vatandaşı çileden çıkarıyor. Parçalanan parke taşları yerden alarak gösteren AK Parti Balçova İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Gültekin, "Cadde ve kaldırımlar zaten çok dar. İnsanlar yürümekte zorlanıyor. Bir de bu taşlar parçalanınca yürümek imkansız hale geliyor. İnsanlar hoplaya zıplaya yürüyor" diye konuştu. AK Parti Balçova İlçe Başkan Yardımcısı Ayşe Bizkevelci'nin yolda yürürken düşüp ayağını kırdığını belirten Gültekin, "Şu an ayağı alçıda. Arkadaşımız gibi yaralanan çok kişi var. Belediye hala neyi bekliyor anlamış değilim. Caddedeki parke taşlarının bir an önce yenilenmesi ve bakıma alınması şart. Çocuklar ve özellikle yaşlılar yolda yürümekte zorluk çekiyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bubi tuzaklı cadde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN