Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayrımcılığı bırakın eşit hizmet yapın

İzmir'deki AK Partili belediyeleri ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, siyasetin vatandaşlara hizmet aracı olduğunu, partizanlıkla bir yere varılamayacağını dile getirdi

Giriş Tarihi: 21.3.2015
Ayrımcılığı bırakın eşit hizmet yapın
AK Parti Genel Merkezi tarafından başlatılan çalışma kapsamında İzmir ile kardeş şehir olan Kocaeli'nin Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmir'e geldi. AK Partili belediyeleri ziyaret eden Karaosmanoğlu'nun ilk durağı Menderes Belediyesi oldu. Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ile bir araya gelen Karaosmanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni AK Partili belediyelere karşı partizanlık ve ayrımcılık yaptığı gerekçesiyle topa tuttu. Karaosmanoğlu, "Siyaset eşittir hizmet demektir. Ben 3 dönemdir, Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyorum. İlk dönem CHP'den görevi devraldım. Başkan seçildiğimde farkli partilerin belediyeleri vardı. Ama en küçük bir ayrımcılık yapmadık. Herşeyi beraber hallettik. Geri dönüşler hep teşekkür, takdir oldu. Haksızlıkla, partizanlıkla halk barışık değil. İzmir Büyükşehir Belediyesi, gerek Menderes Belediyesi'ne gerekse diğer AK Partili belediyelere ayrımcılık yapıyor. Ama halk bunu cezalandıracaktır. Partizanlıkla bir yere varamazsınız. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni ayrım yapmadan yatırım yapmaya davet ediyorum. İlerleyen süreçte bu durumun takipçisi olacağız" diye konuştu.

MAZERET ARAMADILAR

Karaosmanoğlu, geçmişte de hükümet ile yerel yöneticilerin siyasi partilerinin farklı olduğun dönemlerin yaşandığını hatırlatarak şöyle devam etti: "Hiç biri hükümetten maddi destek alamıyorum demedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi öz gelirleri en yüksek kenttir. Hükümetten çok güzel bir geliri var. İzmir'e doğru yatırımlar yapılmalı, ki 10 yıldır bunu göremedik. İzmir mazeret gösterilecek yer değil, en zengin kentlerin başında." Kocaeli Belediyesi'nin "ağabey belediyeleri" olduğunu belirten Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ise "İbrahim Karaosmanoğlu, duayen bir başkandır. 27 yıldır belediyecilik yapıyor. Onun görüşleri ve fikirleri bizim için önemli" dedi.

YAKIŞMADI..
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu ise "2004-2009 döneminde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden tam 15 belediye başkanıyla çalıştım. Partizanlık yapıp yapmadığımızın şahidi onlardır; gidip sorsunlar. Özetle, Karaosmanoğlu'nun bu yaptığı, yani bir belediye başkanı olarak bir başka kente gidip o kenti 'yerin dibine batırması' ne edebe ne de adaba uyuyor. Üstelik söylediklerinin haklı bir yanı da yok!" diye Karaosmanoğlu'na cevap verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayrımcılığı bırakın eşit hizmet yapın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN