Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ok yaydan çıktı

Denizli'de işadamları ve STK temsilcilerine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "10 Ağustos'ta ok yaydan çıktı. Başkanlık sisteminin ülkemize neler kazandıracağını doğru örneklerle anlatmalıyız" dedi

Giriş Tarihi: 23.3.2015
Ok yaydan çıktı
Geçtiğimiz cumartesi günü Denizli'de dev yatırımları hizmete açan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'deki iş adamları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi. Anemon Otel'deki toplantıya, Erdoğan'ın yanı sıra Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, milletvekilleri, işadamları ve STK temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan Erdoğan, Denizli'ye 24. kez geldiğini belirtti, şöyle konuştu; "Halkın oyu ile seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olarak sizlerle bir araya 24. gelişim. Her halde Cumhuriyet tarihinde gerek Başbakan olarak, gerekse Cumhurbaşkanı olarak 24 kez gelen başka bir siyasetçi olmamıştır. Ankara merkezli çalışmadık, Türkiye merkezli çalıştık. Gidilmedik yer bırakmadık. Büyük ilçeleri dahi bu noktada elden geçirdik. Bu ifadenin gerçekteki manayı çok iyi kavramımız gerekiyor. Bu iş aşk meselesi, dertli olmaktır. Vatan millet bir sevdasıdır bu. 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı'nın seçilmesiyle bir dönem bitmiştir. Yeni bir sistem gelene kadar bu devam edecek. Bunun değişip değişmeyeceği ise 7 Haziran'da belli olacak. Yeni Türkiye için yeni şeyler söylemek gerekir. Yıllardır sahip olduğu gücü kaybetmek istemeyenler bu değişime sonuna kadar direnecekler. Muhalefet partilerinin direnişi bu yüzdendir. Aynı şekilde eski Türkiye'nin zaaflarından beslenen aydınlar, iş adamları direnecektir. Gerçekleri görerek yeniden saflarını belirleyeceklerine inanıyorum. Yeni Türkiye'nin ne olduğunu, yeni anayasaya niçin ihtiyaç duyduğumuzu, başkanlık sisteminin ülkemize neler kazandıracağını sabırla, doğru argümanlar ve örneklerle milletimize izah etmeliyiz. Bu dönemde değişimi sonuçlarıyla milletimize doğru ve tam olarak anlatmalıyız."

MADALYA AVCISINI TEBRİK ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan Denizli Valiliği'ni de ziyaret etti. Denizli Valisi Şükrü Kocatepe tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yerel kıyafetli çocuklar çiçek takdim etti. Bu sırada down sendromlu sporcu Hacer Nur Altınok, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çiçek takdim etti. Altınok'un kendisini çok sevdiğini söylemesi üzerine Erdoğan, "Ben de seni çok seviyorum" diyerek sporcuya sarıldı. Yüzmede 5 madalyası bulunan Altınok'a madalyalarını tekrar takan Erdoğan, 2010'dan bu yana her yıl Türkiye şampiyonu olan genç kıza, "Sen de madalya bırakmamışsın" diyerek övgüde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ok yaydan çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN