Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yargısız infaz!

Büyükşehir Belediyesi, Ödemiş'teki yasal süreci devam eden Et Entegre ve Yeni Hal tesislerini devralmak isteyince belediye avukatları işleme engel oldu

Giriş Tarihi: 18.4.2015
Yargısız infaz!
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Ödemiş ilçesindeki Et Entegre ve Yeni Hal tesislerini devralmasıyla başlayan tartışma büyüyor. Ödemiş Belediyesi avukatları, yasal sürecin devam ettiğini belirterek, tesislerin devrinin yapılmasına engel olurken, ikili görüşmelerin ardından tutanak tutuldu.

TUTANAK TUTULDU
Ödemiş'te Büyüşehir Belediyesiyle birlikte yaptırılan 19 bin metrekare alana sahip yeni hal binası ile et entegre tesisi, iki yıl önce hizmete girdi. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, geçen mart ayında tesisinin Ödemiş Belediyesi tarafından işletileceğine ilişkin protokolün iptaline karar verdi. Meclis, tesislerin Büyükşehir Belediyesi'ne geçmesi kararı aldı. Bunun üzerine Ödemiş Belediyesi, protokolün iptali kararının yürütmesinin dururulması için hukuk mücadelesi başlattı. Hukuk mücadelesi devam ederken İzmir Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanı Hakan Öztürk başkanlığındaki bir heyet, Ödemiş'e gelerek tesisleri devralmak istedi. Bunun üzerine Ödemiş Belediyesi'nin avukatları devreye girip, konunun yargıda olduğu belirterek devir-teslime itiraz etti. Yapılan ikili görüşmelerin ardından devir teslim yapılmayıp, tutanak tutuldu. Makamında konuyla ilgili bir değerlendirme yapan AK Partili Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, "Geldiğimiz noktada Ödemiş Belediyesi ile birlikte yapılan et kombina tesisleri ve hal tesislerinin protokollerinin tek taraflı iptal edildiğini, tesislerin alınmaya çalışıldığını görüyoruz. Halbuki bu tesislerin mülkiyet sorunları ve protokollerin iptalleriyle ilgili devam eden mahkeme süreçleri var. Alınan iptal kararlarının yürütmesinin durdurulmasıyla ilgili hukuki süreç devam ediyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yargısız infaz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN