Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mazottan önce suyu ucuzlat

Türkiye'nin en pahalı suyunun İzmir'de olduğunu belirten AK Parti Milletvekili Nesrin Ulema, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, partisinin yerelde iktidar olduğu kentte samimiyetini ortaya koyma çağrısında bulundu

Giriş Tarihi: 3.5.2015
Mazottan önce suyu ucuzlat
AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, mazotun litresini 1.5 lira yapacağı vaadinde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, "Yerelde iktidar olduğun İzmir, Türkiye'nin en pahalı suyunu kullanıyor. Sen mazotu bırak, önce suya bak. Önce İzmirlilere en pahalı suyu kullandırtmaktan vazgeç, suyu ucuzlat samimiyetini görelim" diye seslendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun samimiyetsiz olduğunu ve popülist politikalarla halkı kandırdığını dile getiren Ulema, "Kemal Kılıçdaroğlu birçok vaatte bulundu. 'Mazot 1,5 lira olacak. Kredi kartları borçlarının faizleri silinecek. Emekliye ikramiye verilecek. Asgari ücret 1500 lira olacak' diyor. Seçmene mazot 1.5 lira olacak diye vaatllerde bulunanlar, İzmirliye Türkiye'nin en pahalı suyunu kullandırıyor" diye konuştu.

MİLLET CAHİL DEĞİL

Ulema, CHP liderine, "samimiyetini İzmir'de göster" çağrısında bulunarak, "Yerel iktidar olduğun İzmir, neden Türkiye'nin en pahalı suyunu kullanmak zorunda kalıyor. İktidar olursan mazotu ucuz vereceğini söylüyorsun. Sen önce İzmir'de su fiyatlarını ucuzlat. Ucuz mazot vadediyorsun, sonra da kalkıp Türkiye'nin en pahalı suyunu içiriyorsun. İzmirli senden ucuz mazottan önce, ucuz su bekliyor"dedi. Cem Uzan vaatleri ile Kılıçdaroğlu vaatlerinin yan yana getirildiğinde sıralamasının dahi aynı olduğunu vurgulayan Ulema, "Bunlar hala bu milleti cahil sanıyor. Bu milletin ne düşündüğünü, ne hissettiğini, ne istediğini bilmiyorlar. Bu millet çift anahtar vadeden siyasetçileri de gördü. Bu millet; 'O ne veriyorsa, ben yüzde 5 daha fazlasını veriyorum' diyen siyasetçileri de gördü. Kılıçdaroğlu'nun sadece 4 vaadi 100 milyar lira tutuyor. Kılıçdaroğlu gerçekten samimi ise yerel iktidar oldukları İzmir'de Türkiye'nin en pahalı suyunu içirmesinler. Suyu ucuzlatsınlar da görelim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mazottan önce suyu ucuzlat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN