Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batı ikiyüzlülüğünü yine ortaya koydu

İzmir'de Mursi'ye verilen idam cezasını protesto eden Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, batı ülkelerinin çifte standart içeren tutumunu da kınadı

Giriş Tarihi: 18.6.2015
Batı ikiyüzlülüğünü yine ortaya koydu
İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK) üyeleri, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye idam cezası verilmesini protesto etti. Konak Meydanı'ndan toplanan İSTOK üyesi grup adına açıklama yapan Hüseyin Güneş, Mursi ve arkadaşları hakkında verilen idam kararının mahkeme kararı değil, "muhaliflerin siyaseten katledilmesi" anlamını taşıdığını belirterek, Sisi ve ona örtülü destek veren batı ülkelerini kınadı. Güneş, şunları kaydetti: "En azından Türkiye'de bir ağacın kesilmesi ya da Twitter'ın kapatılmasına gösterdiği sertlikle, Mısır'daki idamlara eleştiri getirmesi beklenen batılı ülkeler, ikiyüzlü yaklaşımları ile bir kez daha sınıfta kalmıştır. Bir insanı haksız olarak öldüren, tüm insanlığı öldürmüş gibidir' ilkesini otaya koyan bir dinin mensupları bu ölümlere destek de çıkmaz seyirci de kalmaz. Zulme rıza zulümdür. Firavunların insan ruhunu köleleştiren zihniyeti ilahi bir emirle tarihin karanlık sularına gömülmüştü. Fakat, bu zihniyet geçtiğimiz yüzyılın başında altın çağını yaşayan kapitalist zihniyet tarafından hortlatıldı."

ARTIK GİZLEMİYORLAR

Güneş, bugüne kadar İslam'a düşmanlıklarını gizleyenlerin, artık bütün kinlerini açıkça söyleyebildiğine dikkat çekerek, "Buna karşı Müslümanlar ya bir araya gelip Allah'ın yardımıyla bir direniş hattı oluşturup hak ve adaletin egemenliğini sağlayacak ya da dünyaya kaos ve gözyaşı hakim olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı ikiyüzlülüğünü yine ortaya koydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN