Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ucuz diye zeytinyağı almayın!

Giriş Tarihi: 1.7.2015
Ucuz diye zeytinyağı almayın!

Zeytinyağında yüzde 30'lara varan fiyat artışı, tağşişi artırdı. Küçükbay Grubu Başkanı Küçükbay, tüketiciyi korumak için hassasiyet gösterdiklerini söyledi

Zeytinyağı sektörünün önemli aktörlerinden Küçükbay'ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, zeytinyağındaki fiyat artışı ve tağşişle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tüketicilere kendini kanıtlamış firmalara itibar etmeleri tavsiyesinde bulunan Küçükbay, "Aman dikkat, çünkü ucuz olan bitkisel yağlarla zeytinyağı ambalajında pamuk yağı satıldığını biliyoruz. Marka ve güvenilirlik raflarda çok önemli. Tağşiş had safhada. Bu hususta biz firma olarak raflardan çeşitli numuneler alıp kendi laboratuvarlarımızda hassas kontrollerden geçiriyoruz. Büyük farkları görüp, tarım il müdürlüklerine ihbarda bulunuyoruz. Bu bizim tüketiciyi korumak adına başvurduğumuz bir çözüm yolu" dedi.

ARACI STOK YAPIYOR

Zeytinyağı fiyatlarının umulmadık noktalara geldiğini dile getiren Ahmet Küçükbay, artışın aracıdan kaynaklandığını söyleyerek, şu bilgileri paylaştı: "Müstahsil aracıya satıyor, aracı da bize. Ancak aracı şu anda ürünü satmıyor, elinde tutuyor. Bu da fiyat artışına yol açıyor. Talep azalınca cezasını yine müstahsil çekecek. Makul karla çalışmak gerek. Bu beklentimiz müstahsili ve tüketiciyi koruyan bir beklenti." Orkide ve Ekiz markalarıyla iç piyasanın yanı sıra ihracat da yaptıklarını ifade eden Ahmet Küçükbay, bu sezon ihracat müşterisini kaybetmemek adına yurtdışında fason üretim yaptırdıklarını kaydetti. Küçükbay, "Tunus ve İspanya'dan ithalat yapmak zorunda kaldık. İthalatta yüzde 31.2'lik vergi ödenmesine rağmen fiyat, iç piyasada aracıdan aldığımızdan ucuza geldi. İthalatı sürdürebiliriz. Dahilde İşleme Rejimi'ne müsaade edilmeli diye düşünüyorum" diye görüş belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ucuz diye zeytinyağı almayın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN