Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'e eli boş gelinmez

9 Eylül'de 9 önemli projenin tanıtımını milletvekilleriyle birlikte yapan Bakan Veysel Eroğlu, İzmir'e hizmet etmekten onur duyduklarını, hükümetin kente büyük değer verdiğini söyledi

Giriş Tarihi: 10.9.2015
İzmir'e eli boş gelinmez
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir için büyük düşündüklerini, İzmir'e hizmet etmeye, İzmirlinin gönlünü kazanmaya geldiklerini belirterek, hangi partiden olursa olsun herkese destek vereceklerini bildirdi. AK Parti İzmir İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda İzmir'de seferberlik başlattıklarına işaret eden Eroğlu, "İzmir'e eli boş gelmek uygun değil, Afyon'dan lokum getirecek değildim. 9 Eylül nedeniyle 9 müjdemizi açıklıyoruz. Hükümetimiz İzmir'e çok büyük önem veriyor. Başbakanımız terör hadisesi olmasa 9 Eylül'de burada olacaktı. Hükümetimiz burada çok büyük projelere imza atıyor. Bu hizmetler artarak devam edecek. İzmir'e hizmet etmek bizim için büyük bir gurur vesilesi, şereftir" diye konuştu. İzmir'e yapılacak toplamı 30 milyon lirayı bulan 9 yatırımın 12 ila 18 ay arasında hizmete gireceğini, bölgede sulama alanlarını 675 bin dekara çıkaracaklarını anlatan Bakan Eroğlu, "Biz göreve geldiğimizde Küçük Menderes Havzası'nda gölet, baraj, sulama sıfırdı. Yaptığımız yatırımlarla şu anda nerede ise havzada baraj gölet yapacak yer kalmadı. Başladığımız yatırımların hepsini teker teker tamamladık. Yapılan bu yatırımlarla her yıl İzmirli çiftçinin cebine ilave 400 milyon lira girecek. İzmir'i aynı zamanda organik tarımın, ziraatın ve diğer tıbbi aromatik bitkilerle alakalı bir merkez haline yani gıda, üretim ve ihracat üssü haline getirmeyi planladık. Bunu için ne gerekiyorsa yapacağız" diye bilgi verdi. Bakan Eroğlu, beraberindeki AK Parti milletvekilleriyle Seferihisar sulama iletim hattının yenilenmesi, Bayındır Yusuflu Arpacılar Deresi taşkın koruma, Menderes ilçesi merkezi ile mahallelerinde dere ıslahı, Tire Eğridere yeraltısuyu suni besleme gölü, Aliağa'da Dalgakıran mesire yeri, Kemalpaşa Nazarköy mevkiinde Karakemer mesire yeri, Nif Dağı'nda tabiat parkı, Bergama Çamavlu otomatik meteoroloji gözlem istasyonu, Torbalı Ayrancılar İmam Hatip Lisesi ek derslik yapımını içeren projelere ait müjdeleri açıkladı. 13 yıllık Ak Parti iktidarında İzmir'e 30,3 milyar liralık yatırım desteği sağladıklarının altını çizen Bakan Eroğlu, "Geçtiğimiz yıl 3 milyar liralık yatırım yapmıştık. Bu yıl sonuna kadar yatırımlarımız 4 milyar lirayı bulacak"diye konuştu.

SON TERÖRİSTE KADAR

Bakan Eroğlu, terör örgütüne yönelik operasyonlara ilişkin olarak, "Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu devam edecektir, başka yolu yoktur. Terör tüm dünyanın meselesidir. PKK, DHKP-C... Tükiye'nin önünü kesmek isteyen bazı ülkeler onlara büyük destek veriyor. Bu desteklerin kesilmesi lazım. Askerimiz, polisimiz kahramanca gereğini yapıyor. İnlerine girildi, giriliyor. Kandil tamamen tahrip edildi. Bu mücadele devam edecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, bu topraklarda şanlı bayrağımız ilelebet dalgalanacaktır" ifadesini kullandı. Bakan Eroğlu tüm İzmirlilerin 9 Eylül kurtuluş bayramını da kutladı. Eroğlu, gazetecilerin"1 Kasım'da hedef nedir?" sorusuna "Vatandaşlarımızın ekseriyetii, AK Parti'nin tek başına iktidar olduğu istikrarlı günleri hasretle bekliyor " diye cevap verdi. Toplantıya İzmir milletvekilleri Kerem Ali Sürekli, Cemil Şeboy, Hamza Dağ, İbrahim Turhan, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Görmez, İl Başkanı Bülent Delican ve il yönetim kurulu üyeleri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'e eli boş gelinmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN