Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Singapur gibi sanayi limanı

AK Parti İzmir milletvekili adayı İbrahim Turhan, Aliağa'yı sanayi limanı haline getirmeyi ve Singapur'daki örnek modeli uygulamayı hedeflediklerini belirtti

Giriş Tarihi: 28.10.2015
Singapur gibi sanayi limanı
Aliağa'nın ve İzmir'in en önemli sanayi kuruluşları arasında yer alan gemi söküm tesislerini ziyaret eden AK Parti milletvekili adayı İbrahim Turhan, ilçenin daha fazla gelişmesini sağlayacak önemli projeleri bulunduğunu belirtti. 50 senelik planlar yapmanın, 800 milyar dolarlık katma değeri 2 trilyon dolara çıkarmanın gerekliliğine işaret eden turhan, "Yani mevcut Türkiye'nin yanına, 20 yıl içerisinde 1 buçuk Türkiye daha eklemeyi planlıyoruz. Aliağa'yı sanayi limanı yapmayı düşünüyoruz ve gemicilikte örnek ülke olarak Singapur gibi olmayı hedefliyoruz. Gümrükleri de tamamen özelleştirerek odalar birliğine bırakacağız. CHP'nin devletleştirmek istemesine karşın biz özelleştirmek istiyoruz" dedi.

İZMİR'İN YERİ ÖZEL
Turhan, Türkiye'de enerji çeşitliliğini sağlamaya çalıştıklarını anlatarak, şöyle konuştu: "Buna ilk olarak, rüzgar enerjisini daha çok kullanabilmek için Menemen'de temeli atılan TPI 'yı örnek verebiliriz. Nükleer enerjiyi önümüzdeki 20 -30 yılın ihtiyacı için devreye almamız gerekecek. Ortalama enerji maliyeti; rüzgar, güneş, jeotermal enerji sayesinde aşağıya indikçe hem doğalgaz maliyeti de düşecek hem de üretim yapan sanayi tesislerine farklı bir tarifeyle sunmamız mümkün olacak. Türkiye'nin kalkınmasında İzmir'in özel bir yeri var çünkü ülkenin ekonomik yükünü sadece Doğu Marmara çekemez." Turhan AK Parti'nin tek başına iktidar olması halinde ülke ekonomisiyle birlikte İzmir'in de canlanacağını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Singapur gibi sanayi limanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN