Türkiye'nin en iyi haber sitesi

30 yıllık tapu çilesi sona erdi

Giriş Tarihi: 13.12.2015
30 yıllık tapu çilesi sona erdi

Manisa Ahmetli'de tapu dağıtım törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, yıllarca sorun olan tapu kadastro meselesini çözdüklerini dile getirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Ahmetli Belediyesi tarafından Alahıdır Mahallesi'nde düzenlenen tapu dağıtım törenine katıldı. Tapu konusunda önemli adımların atıldığını ifade eden Özdağ, "Yıllarca Türkiye kadastro meselesini halledememişti. Şimdi bu tapular verilmeye başlanıyor. Aynı zamanda iskan-imar meseleleri de halledilmeye başlandı" dedi. Tapuların egemenliğin sembolü olduğunu anlatan Özdağ, "Bu mahallede 30 yıldır tapu verilmiyordu. Ama şimdi 550 vatandaşımız tapu sahibi oldu" dedi.

CAMİ YAKAN HAİNLER
"Bİr tapumuz daha vardır ki, onlar da bizim camilerimizdir" diyen Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu topraklara 960'lı yıllarda geldik. Geldiğimiz günden bu yana kadar fethettiğimiz her yerde cami yaptık. Camimiz bizim mührümüzdü. Datça'ya kadar, Muğla'ya kadar gittik. Orada denizin sınırına ulaştığımızda cami yaptık. Dedik ki, 'burası Türkiye'nin toprağıdır'. Ama birileri, bazı hainler Diyarbakır gibi Araplar döneminde, Hz. Ömer döneminde fethedilmiş olan Diyarbekir diye adlandırdığımız bölgede tarihi camilerimizi yakacak kadar alçalabiliyorlar. Fatih Paşa Camii'ni yakıyorlar. Utanmıyorlar, 'burayı helikopterlerle vurdular' diyorlar. Helikopterle bombalansa o çatı durur mu yerinde, o duvarlar durur mu orada?"


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 yıllık tapu çilesi sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN