CHP'den istifa eden müdürün adı çizildi

APİKAM'ın eski müdürü Gökdemir, 4 yıl boyu büyük emek harcadığı Kent Ansiklopedisi'nden adının çıkarıldığını görünce Kocaoğlu'na çok sert çıkarak, "Hakkımı helal etmiyorum dürüst! Başkan" dedi

Giriş Tarihi: 9.2.2016
CHP'den istifa eden müdürün adı çizildi
Yerel seçimlerde Buca'dan belediye başkan aday adayı olduğu CHP'nin yönetimine yönelik eleştirilerde bulunarak, bir süre önce partiden istifa eden Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi'nin (APİ- KAM) eski müdürü Oktay Gökdemir, Kent Ansiklopedisi'nden isminin çıkarılmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Kent Ansiklopedisi projesinin kendisine ait olduğunu ve proje için gece gündüz çalıştığını belirten Gökdemir, "Ben o ansiklopedinin Genel Yayın Koordinatörü idim. Hepsini de tamamlayıp Büyükşehir'den öyle ayrıldım. Kendi telif haklarımı dahi almadım. Şimdi, benim projemden ismimi çıkarıyorlar. Başka hiç bir şey söylemiyorum. Hakkımı helal etmiyorum İzmir'in dürüst(!) Başkanı?" diye yazdı.

SİZ KİM OLUYORSUNUZ!

Kent Ansiklopedesi'nde 400'ün üzerinde yazar, kent tarihçisi ve akademisyenin yer aldığını anlatan Gökdemir, "Ömrümün tam 4 yılını verdim. Bir çok gece kent arşivinde sabahladım. Siz kim oluyorsunuz da benim ismimi o ansiklopediden çıkarma cesaretini gösteriyorsunuz? Bir de gelip tanıtım töreninde konuşma yapmıştınız. Fuardaki eski Pakistan pavyonunda, hatırlıyor musunuz? Siz unutabilirsiniz ama ben unutmam... Ayıptır. Bilimsel ve akademik bir emektir. Bu kentin 7 bin 500 yıllık tarihine 7 bin 500 sayfalık bir emek" dedi. Gökdemir, mesajında Başkan Kocaoğlu'na çağrıda bulunarak, "Sizinle aynı düşünceleri paylaşmayabilirim. Bir akademisyen olarak eleştirebilirim de. Bu, benim projem ve emeğim olan bir akademik çalışmadan ismimi çıkarmanızı gerektirmez. Lütfen bu yanlıştan ve ayıptan dönünüz" diye yazdı.

'BİAT İSTİYORLAR' DEMİŞTİ
Gökdemir, bir süre önce yaptığı açıklamada, CHP'de iktidarı düşünmeyen bir takım çevrelerin parti içinde iktidara gelebilmek için her türlü manipülasyonu denediğini, "mezhepçilik, hemşehricilik ve aşiretçilik" yapıldığını belirterek, "Bunlar feodal döneme ait değerler. Yüzyıllar öncesinde kalması gereken şeyler yeniden getirilmiş siyasetin göbeğine taşınmış. Kayırmacılık, akrabacılık, bu tür ilişkiler siyasi partide asla olmaması gereken şeyler. Ama maalesef bunlar olmuş. Genel seçimde HDP'ye oy veren birçok kişi kongre delegesi. Böyle bir şey olabilir mi? Adımız muhalife çıktı. Arkadaşlar neyin iktidarı da biz neyin muhalifiyiz anlamış değiliz. Biat kültürü içinde her şeye onay verilmesini istiyorlar" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'den istifa eden müdürün adı çizildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN