Hikayenin devamı Balıkesir'de

Giriş Tarihi: 13.2.2016
Hikayenin devamı Balıkesir'de

Uluslararası yatırımcıların cazibe merkezi olmayı hedefleyen şehirlerin tanıtımının yapıldığı Fransa'daki gayrimenkul fuarına ikinci kez katılacak Balıkesir, vizyon projelerini yine Cannes'te görücüye çıkaracak

Fransa Cannes'te 15-18 Mart'ta yapılacak dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM, bu yıl Türkiye'nin yatırım merkezi olmaya kararlı şehirlerinin gövde gösterisine sahne olacak. Ege'den de Balıkesir ikinci kez bu önemli fuarda yerini alacak. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, MIPIM 2016'da projelerini sınırlı sergileyeceklerini, hikayenin devamını görmek isteyen yatırımcıları şehre davet edeceklerini bildirdi. MIPIM'e marinalardan lojistik sahalara kadar çeşitli yatırım olanakları ile katılacaklarını belirten Uğur, bu projeler arasında Edremit, Gömeç, Burhaniye ve Ayvalık hattındaki turizm projeleri ve Ayvalık Kruvaziyer Limanı projelerinin de olacağının altını çizdi. MIPIM 2015'e katıldıktan sonra bölgeye yerli ve yabancı yatırımcıların geldiğini anlatan Ahmet Edip Uğur, şehrin vizyonuna dikkat çekti. Balıkesir'in stratejik bir konumda yer alması nedeniyle bölgesindeki ve çevresindeki mega projelerle bütüncül olarak geliştiğini belirten Uğur, şöyle devam etti: "Tüm kaynaklarımızla Balıkesir'in potansiyelini açığa çıkarmak için altyapı, üstyapı, kültür ve sanat yatırımlarımızı eş zamanlı yürütüyoruz. Balıkesir hem sanayi şehri hem üniversite şehri hem turizm şehri hem de kültür şehri. İstiyoruz ki kentteki tüm bu değerleri markalaştırabilelim 15-20 yıl sonra her yönüyle markalaşmış 5 milyon nüfusa hitap eden, Türkiye'nin 10. büyük ekonomisine sahip bir Balıkesir için çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

DÜNYA ŞEHİRLERİ KATILIYOR

Alkaş'ın Türkiye temsilciliğini yaptığı MIPIM 2016'ya yatırım potansiyelleriyle cazibe merkezi olmayı hedefleyen Balıkesir'in dışında Türkiye'den Antalya, Bursa, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Konya ve Ordu katılıyor. 89 ülkeden, 550 şehir; 4 bin 800 yatırımcı, 3 bin 600 CEO ve yönetim kurulu başkanı, 3 bin 500 geliştirici, 1500 mimar ve planlayıcının bir araya geleceği MIPIM 2016'da şehirler; uluslararası yatırımcının radarına girmek için boy gösterecekler. Berlin, Birmingham, Frankfurt, Hamburg, Münih, Londra, Liverpool, Moskova, Manchester, St. Petersburg, Paris ve Stockholm sürekli bu fuara katılan şehirler olarak dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hikayenin devamı Balıkesir'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN