Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nasıl kullanılacağına hala karar verilemedi

Giriş Tarihi: 15.2.2016
Nasıl kullanılacağına hala karar verilemedi

Konak Belediyesi'nin üç yıl önce yaptırdığı büfeler atıl durumda bekliyor. 172 bin lira harcanarak yapılan büfelerin hangi amaçla kullanılacağı bir türlü belirlenemedi, yapılar çürümeye yüz tuttu

Konak Belediyesi, 2013 yılında Hakan Tartan başkanlığı döneminde ilçe sınırları içindeki Bahçelievler Parkı, 131 Sokak Parkı (Dr Behçet Uz Parkı), Süleyman Alasya Parkı, Kılıçreis Parkı, Güzelyalı Parkı için 5 ayrı büfe yapımının ihalesine çıktı. 172 bin liraya mal olan büfeler ilk olarak seyyar olarak tasarlansa da imalat sırasında betonarme yapıldı. Fakat büfeler 3 yıldır atıl halde bırakıldı. Olan Konak Belediyesi'nin parasına oldu. Büfeler, işletilmek üzere kiraya verilecekti. Ancak, konuyla ilgili girişimler havada kaldı. Hem Konak Belediyesi'ne gelir getirmesi hem de çevre sakinlerinin büfelerden yararlanması amaçlanan projede büfeleri kiralayan çıkmadı. Bunun üzerine yapıların güvenlik ve aşayiş hizmetlerinde kullanılmasına karar verildi. Zabıta istasyonu yapılmasına karar verilen büfeler için bu kullanımdan da vazgeçildi.

BU KADAR ZENGİN MİYİZ!

Nasıl değerlendirileceğine bir türlü karar verilemeyen büfelerin son olarak engelli vatandaşlar ve sosyal hizmetlerde kullanılmak üzere hizmetine açılması gündeme geldi. Ancak bu noktada da bir sonuç elde edilemedi. Konak Belediyesi'nin yaptırdığı toplam 5 büfe üç yıldır hiçbir işe yaramadı ve adeta çürümeye yüz tuttu. Büfelerin içine yapıldığı parkların deposu olarak, belediyenin park ve bahçe bakımları için kullanılan hortum, kazma kürek vb alet edevatın muhafazasının sağlanacağı başka bir deyişle depo olarak kullanılacağı öğrenildi. Konaklılar, belediyenin 172 bin lirasının çarçur edilmesine tepki göstererek "Bizim belediyemiz bu kadar zengin mi? Acaba bu belediyeyi yönetenler, bu 5 büfeyi kendi paraları ile yaptırsaydı bu şekilde çürümeye terk ederler miydi?" diyerek isyan etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nasıl kullanılacağına hala karar verilemedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN