Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye’ye sermaye girişi artıyor

Denizli Ticaret Odası’nın meclis toplantısında konuşan Necdet Özer, Türkiye ve benzeri ülkelere gelişmiş ülkelerden sermaye girişinin başladığını bildirdi

Giriş Tarihi: 26.3.2016
Türkiye’ye sermaye girişi artıyor
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)
Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer, Türkiye ve benzeri ülkelere gelişmiş ülkelerden sermaye girişinin başladığını ve piyasalarda "bahar havası" olarak tanımlanan olumlu gelişmenin ortaya çıktığını söyledi. Denizli Ticaret Odası Meclis toplantısında konuşan Necdet Özer, gelişmiş ülkelerdeki düşük enflasyon ve düşük büyümenin devam ettiğini söyledi.
FED'in faiz artırımını erteleyeceği beklentisinin sermaye piyasalarını etkilediğini dile getiren Başkan Özer, Türkiye ve benzeri ülkelere gelişmiş ülkelerden sermaye girişinin başladığını ve piyasalarda "bahar havası" olarak tanımlanan olumlu gelişmenin ortaya çıktığını açıkladı.
Türkiye'de mali disiplinin sürdüğünü anlatan Özer, "Türkiye ekonomisini olumlu etkileyen jeopolitik risklerde önemli ölçüde azalma meydana gelmiştir.
Avrupa Birliği ile mali ve bütçe konularını içeren 33 faslın açılması ve vize serbestliği konularındaki gelişmeler ekonomide iyimserlik oluşturdu" dedi.
Özer, nüfusun yarısını oluşturan kadınların girişimciliğe özendirilmeleri amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve TOBB ortaklığında bir çalışma başlatıldığını hatırlattı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’ye sermaye girişi artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN