Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözlerini tutmadılar

Başkanı Fatih Diniz, başarısızlığın perde arkasındaki gerçekleri açıkladı, kongrede aday olmayacağını ilan etti. Diniz,” destek sözü veren Acar bizden hep kaçtı” diye konuştu

Sözlerini tutmadılar
'da yönetim ilki 7-8 Mayıs'ta, çoğunluk sağlanamazsa 14-15 Mayıs'ta yapılacak genel kurula olağanüstü seçim maddesini ekletirken Başkan Fatih Diniz, camiaya önemli mesajlar gönderdi. Sezon başında takıma maddi destek sağlayan İstanbullu işadamı Erdal Acar'ın devre arasında genel kurula gidilirken kendilerine maddi manevi destek sözü verdiğini belirten Başkan Diniz, "Biz de ona göre planlar yaptık. Ama İstanbul'dan hiç yardım alamadık. Devre arasında bize verdikleri sözlerin hiçbiri yerine getirilmedi. Eğer o sözler tutulsaydı şimdi başka şeyler konuşuyor olabilirdik" dedi.

ZAMAN KAZANDIRMAK İÇİN
Sağlık sorunları nedeniyle genel kurulda kesinlikle aday olmayacağını açıklayan Fatih Diniz, "Yaşanan bu süreç beni çok yordu ve zor durumda bıraktı. Mevcut yönetimimiz ahenkle çalışıyor. Bu ekibin içinden biri başkan adayı olabilir. Karşıyaka çok büyük bir camia yeni bir yapılanmaya gidilmeli. Yeni gelecek yönetime kazandırmak için genel kurulu erken bir tarihe aldık. Bu süreç içinde teknik heyet ve oyuncular ile yol haritası çizmek için zaman olacak" diye konuştu. Karşıyaka'da 12 Nisan 2016'da kabul edilen yeni tüzük gereği bu tarihten sonra kulübe üye olanlar genel kurulda oy kullanamayacak.

1 SENEDE 4. GENEL KURUL
Son dönemde sürekli genel kurul yapan Karşıyaka, geçen yıl 21 Mayıs'ta olağan kongresini yaptı. Dönemin başkanı Fatih Diniz'in aday olmadığı seçimde Mutlu Altuğ'la yarışan Ali Erten başkan seçildi. Kulübe dışarıdan destek veren İstanbullu iş adamı Erdal Acar'la yaşanan tartışmalar, sportif başarısızlık, yönetimde yaşanan kriz ve ardından gelen istifalarla Erten dönemi 7 ay sürdü. 29 Aralık'ta yeniden olağanüstü seçime giden Karşıyaka'da Mutlu Altuğ'la çekişen Fatih Diniz, başkanlığa dönerken geçtiğimiz 16 Nisan'da yapılan kongrede bu kez tüzük değişikliğine gidildi. Karşıyaka son genel kurul kararıyla 1 yıl içinde 4. kongreye hazırlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlerini tutmadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN