Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 Mayıs teşhircileri hakkında inceleme

Giriş Tarihi: 3.5.2016
1 Mayıs teşhircileri hakkında inceleme

Üst aramasını protesto için sütyenlerini çıkartıp Gündoğdu’ya giren grup hakkında “teşhircilik” suçundan işlem yapılacak

'deki 1 Mayıs kutlamalarında kendilerine "anarşistler" diyen ve üzerlerinde iç çamaşırları kalacak şekilde soyunan grup hakkında inceleme başlatıldı. Görüntüleri incelemeye alan polis, teşhircilik suçundan işlem başlattı. Görüntülerdeki incelemeye göre, üç kadın göstericiden ikisi sütyenlerini de tamamen çıkartıp üstsüz kaldı. Erkeklerden 3'ü iç çamaşırlarıyla, 13'ü de belden yukarıdaki tişörtlerini çıkartıp geçtiği saptandı. Polisin üstsüz kalan iki kadın ve iç çamaşırıyla geçen üç erkek hakkında yasal işlemleri yaptıkları belirlendi.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya "Kutlamalar sırasında yaşanan olayda, herhangi bir izdihama yol açılmaması ve kalabalığın içerisinde işlem yapılmasından dolayı tepki oluşmaması amacıyla kontrollü olarak geçişlerine müsade edildi. Ancak çıplak girenlerin kimliklerini görüntülerden tespit etmeye başladık. Bunun içini hem ilgili cezai kanun maddesinden hem de Kabahatler Kanunu'ndan her birisi için ayrı ayrı işlem yapılacak" diye bilgi verdi. Bu arada grup adına yapılan açıklamada hem "polisin aramasından geçmeyeceğimizi ilettik fakat talebimiz güvenlik gerekçesi nedeniyle reddedildi" denilerek, güvenlik tedbiri açısından bir zorunluluk olan üst aramasının protesto edilmesi, hem de "'daki terör saldırısında güvenlik sağlanamadı" diye eleştiride bulunulması dikkati çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 Mayıs teşhircileri hakkında inceleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN