Plansız yapılan iş halkı mağdur etti

Giriş Tarihi: 10.5.2016
Plansız yapılan iş halkı mağdur etti

’de 5 günlük nin ardından Büyükşehir’e yüklenen Dağ, “1990’lı yıllarda yaşanan bu problemin bugün hala İzmir’de görülüyor olması üzücüdür” dedi

AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Hamza Dağ, İzmir'in Bornova ve Bayraklı ilçelerinde yaşanan 5 günlük nin ardından açıklamalarda bulundu. Böyle bir şeyin yaşanmış olmasına sert sert tepki gösteren Dağ, "İzmir'de beş gün boyunca birçok mahallede su kesintisi yaşandı. Belediyenin en başarısız kurumlarından olan İZSU tarafından yapılan çalışmalar uzadıkça uzadı ve İzmirliler mağdur edildi. Önlemsiz, plansız yapılan işler, İzmir'de her geçen gün yeni yeni problem doğurmaktadır. 'un 1990'lı yılların başında yaşadığı problemlerin bugün hala İzmir'de yaşanıyor olması ayrıca üzücüdür" diye konuştu. Vatandaşın elinde damacanalarla su kuyruklarında bekletilmesinin İzmir'e hiç yakışmadığını belirten Dağ, şöyle devam etti; "Üstelik su tankerleriyle dağıtılan suların oldukça sağlıksız olduğu gözlemlenmiştir. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu acaba bu görüntülerden rahatsız olup tekrar yaşanmaması için gereken önlemi almayı düşünüyor mu? Beş gün vatandaşlar susuz kaldığına göre bundan önce bir şey yapılmamış demek ki. Konuştuğu zaman mangalda kül bırakmayan CHP'liler de oluşan manzara karşısında her zamanki gibi üç maymunu oynamaya ısrar ediyor. İzmirliler hizmetin en iyisini, en kalitesini hak ediyor. İzmir'e ve İzmirlilere zerre kadar saygınız varsa bahanelere daha fazla sığınmayın. Vatandaşı hizmetin değil, hizmeti vatandaşın ayağına getirin."

KUYRUKLAR OLUŞTU
Bornova ve Bayraklı'nın birçok mahallesine 5 gün boyunca, Bayraklı ilçesi Fatih Caddesi üzerinde bulunan 2200 milimetre çaplı isale hattı üzerinde boru arızası nedeniyle su verilmemişti. Vatandaşlar camilerin depolarında bulunan sulardan evdeki ihtiyaçlarını görmek için bidonlarla su çekerken, İZSU ise ilçelerden çektiği tankerlerle mahalle aralarında dolaşarak vatandaşların su ihtiyaçlarını gidermeye çalışmıştı. İşleri aksayan ve mağdur olan vatandaşlar belediyeye büyük tepki göstermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Plansız yapılan iş halkı mağdur etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN