Ayağa kalk

Ayağa kalk İzmir

: için belediyeler çalışmıyor demeyeceğim. Onların yapamadığı, yapmadığı işleri de yapacağız. İzmir’in sorunlarını teker teker çözüp, sona erdireceğim. İzmir artık ayağa kalkmalı

Başbakan Binali , AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma programı için kente geldi. Başbakan Yıldırım'ı uçakla geldiği Adnan Menderes Havalimanı'nda protokol üyeleri ve parti yöneticileri karşıladı. Partililerle bayramlaşmak üzere Kaya Termal Otel'de konuşan Yıldırım, "Bu güzel bayram gününde hepinizi sevgi ve muhabbet ile selamlıyorum. Sizlerle bayramın ilk gününde beni bağrından çıkaran İzmir ile birlikte olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Başbakanlık görevini üstlendikten sonra sizlerle kucaklaşmak ve İzmir ile hasret gidermek için buradayım. İzmir'e yol arkadaşlarıma borcum var. Vefa borcum var. Bu borcu ödemek için buradayım" şeklinde konuştu.

İZMİR BU DURUMU HAK ETMİYOR
İzmir'in yerinin İstanbul ile yarışmak olduğunu vurgulayan Yıldırım, "İzmir'in yeri ikinciliktir. İzmir'in halinden İzmirli memnun mu? İzmir 2019'da değişimi gerçekleştirecek mi? İnşallah. Adım adım hizmetle bütün teşkilatım, ilçelerim, mahallelerim bütün İzmirli hemşerilerimle kucaklaşacaksınız. Eserlerimizi hizmetlerimizi anlatacaksınız. İzmir rüyamızı onlarla paylaşacaksınız. Bu büyük şehir 'nin dünyaya açılan penceresi, Türkiye'nin ekonomi politikaların açıklandığı şehir, fuarlar şehri İzmir bu durumu hak etmiyor. Ayağa kalk İzmir diyelim. İzmir'e inşallah yerelde de genel de AK Parti hizmetleriyle daha fazla buluşacak. İzmir Türkiye'nin güçlenen kalkınan en önemli şehirlerden biri olacaktır. Bana verdiğiniz bu Başbakanlık sorumluluğunu İzmir'e yakışacak şekilde yapmaya çalışacağım. Bunun sözünü belediyeler çalışmıyor demeyeceğim. Onların yapamadığı yapmadığı işleri de yapacağız. İzmir'in sorunlarını teker teker sona erdireceğim" ifadelerinde konuştu. İzmir'i Türkiye'nin bir özeti olarak niteleyen Yıldırım, şöyle devam etti; "İzmir bizim için sevdadır. İzmir İstanbul'a gittikçe yaklaşıyor. Osmangazi Köprüsü'nü geçen hafta açtık. 50 yıllık hayal gerçeğe dönüştük. İstanbul-İzmir Otoyolu adım adım tamamlanıyor. Bu köprü 50 yılda 5 sefer iptal oldu. Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları geldi 3.5 yılda tamamladı. Yollar da yapılıyor. 2018'de 4 gidiş 4 geliş İzmir İstanbul 2 saat 50 dakika. İşte hizmet bu. Sadece bu proje 9 milyar dolar. Devletin bütçesin- den değil. Kamu özel ortaklığı ile yapılıyor. 9 milyar dolar ne demek biliyor musunuz? 1950 yılında Türkiye'nin bir yıllık milli gelirinden daha büyük bir proje. Türkiye'nin gücü bu. AK Parti'nin ufku bu. Ne paraleli ne bölücüsü. Hepsenin defteri dürüldü. Yavuz Sultan Selim Köprüsü geliyor. Asya ile Avrupa arasında Osmanlı'nın toprağını 2.5 kat arttıran sultanın anısına yapılan 3. Köprü 26 Ağustos'ta hizmete giriyor." Yıldırım, daha sonra salondaki 3 bin kişiyle bayramlaştı.

KOCABIYIK'TAN YILDIRIM ÖVGÜ
Başbakan Yıldırım ile övgü ile bahseden AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, "Hepinizin Ramazan Bayramı'nı kutluyorum. Milletimizin sevgilisi, milletimizin gururu ve gerçek Türkiye'nin Başbakanı Binali Yıldırım. Sayın Cumhurbaşkanımız, doğal liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile muhteşem işler yaptınız. Başı eğik milleti başı dik ettiniz. Size teşekkür ediyor ve sizinle iftihar ettiğimizi bilmenizi istiyoruz" şeklinde konuştu.

DELİCAN'DAN 2019 SÖZÜ
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ise teşkilatın bu bayramlaşmadaki coşkusundan, büyük sevgiden dolayı herkese teşekkürlerini iletti. Başbakan Yıldırım'ın da kendilerini onurlandırdığını ifade eden Delican, "2019'da inşallah İzmir'de birinci parti çıkaracağız" dedi.

İLK ÖNCE ŞEHİT AİLESİNE GİTTİ
Bayramın ilk gününü seçim bölgesi İzmir'e ayıran Başbakan Yıldırım, ilk olarak Buca ilçesinde, geçen yıl aralık ayında, Şırnak'ın Cizre ilçesinde, PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği bombayı patlaması sonucu şehit olan er Necati Yenikapı'nın evini ziyaret etti. Başbakan Yıldırım, burada Diyarbakırlı olan baba Fevzi Yenikapı ve Manisalı olan anne Neriman Yenikapı'ya başsağlığı diledi, bayramlarını kutladı. Yaklaşık yarım saat şehit evinde kalan Başbakan Binali Yıldırım, çıkışta kendisi bekleyen çocukların bayramlarını kutladı, bayram harçlığı dağıttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayağa kalk İzmir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN